Bezpieczeństwo Płatności Dostawa O sklepie Pomoc Kontakt
KOSZYK Ilość produktów: 0
Wartość: 0,00
Twoje konto
Jesteś tutaj: Asport-Junior.pl » Poradniki » Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Niezależnie od pory roku, nieustannie jesteśmy narażeni na kontakt z promieniowaniem słonecznym. Zbyt duża dawka tego promieniowania nie tylko negatywnie wpływa na naszą skórę, ale przede wszystkim bardzo szkodzi naszym oczom. Szczególnie podatne na jego działanie są dzieci. Dlatego należy zatroszczyć się o ochronę ich wzroku, zawsze kiedy idą uprawiać sport lub bawią się na świeżym powietrzu. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci mogą się okazać niezwykle dobrym wyborem.

Zanim jednak przystąpimy do zakupu takich okularów, warto umówić swoje dziecko na wizytę u okulisty. Młodsze dzieci nie potrafią ocenić prawidłowości swojego widzenia. Dlatego też niezbędna będzie opinia specjalisty. Może się bowiem okazać, że nasze dziecko ma wadę wzroku i będzie musiało nosić specjalne okulary korekcyjne. W takim wypadku będziemy zmuszeni do zakupu okularów przeciwsłonecznych posiadających odpowiednią korekcję. Jeżeli jednak okulista nie stwierdzi żadnych nieprawidłowości w jakości widzenia przez nasze dziecko, nasz wybór okularów dla niego będzie o wiele prostszy.

 

Właściwości okularów przeciwsłonecznych dla dzieci

Soczewki. Soczewki w okularach dla dzieci powinny obejmować cały obszar oczu oraz fragmenty skóry wokół nich. Szczególną uwagę musimy zwrócić na boki okularów. Nie mogą one odstawać od głowy dziecka. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale promieniowanie doskonale przenika przez takie miejsca, sprawiając, że pomimo obecności okularów, nasze oczy nie są dostatecznie chronione.

Kolory szkieł. Kolory szkieł to nie tylko kwestia estetyki, ale również ochrona przed promieniowaniem w różnych warunkach pogodowych. Jasne soczewki nie nadają się na intensywne słońce. Bardzo ciemne okulary również nie są zalecane dzieciom, gdyż barwa ta powoduje rozszerzenie się źrenic, a tym samym zwiększy obszar przenikania światła. Najlepiej więc wybrać szkła o średnim natężeniu koloru. Dziecięce okulary zazwyczaj posiadają szkła w odcieniu grafitowym. Kolor ten bowiem najlepiej ochrania oczy przed intensywnym słońcem.

Ochrona przed promieniowaniem UV. Okulary dla dzieci powinny chronić oczy przed promieniowaniem UVA i UVB w zakresie 99%-100%. Zawsze należy więc szukać takich informacji na produkcie, który zamierzamy kupić. Zwykłe, dostępne w każdym markecie okulary, mimo, iż wyglądają na profesjonalne, zazwyczaj nie gwarantują takiego bezpieczeństwa.

Elastyczność wykonania. Dzieci podczas zabawy bywają bardzo aktywne. Dlatego noszone przez nie okulary muszą być bardzo odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Polaryzacja. Technologia ta zmniejsza występowanie odblasków, zwiększając tym samym komfort widzenia.

Dodatkowe elementy. Doskonałym rozwiązaniem dla dzieci jest zastosowanie w okularach specjalnej gumki do okularów dla dzieci. Dzięki temu okulary nie spadają podczas zabawy, a dziecko z pewnością ich nie zgubi. Jeżeli będzie chciało je na chwilę zdjąć, gumka umożliwi mu zawieszenie ich na szyi. Dziecięce okulary mogą posiadać również miękkie zauszniki, które zapobiegają obtarciom skóry w okolicy uszu spowodowanym długim noszeniem okularów.

Obecnie niemal każda firma posiada w swojej ofercie okulary dla juniorów. Są one dopasowane wielkością do głowy dziecka oraz posiadają ciekawy design. Z pewnością więc znajdziemy model z którego nasza pociecha będzie zadowolona!

DODAJ
Obsługa sklepu internetowego Asport.pl zastrzega sobie prawo do nie umieszczenia całości lub części opinii. W szczególności nie zostaną umieszczone opinie zawierające wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.); obrażające osoby, narodowości, religie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego); zawierające informacje nie sprawdzone lub obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego). Ponadto Asport.pl nie zamieszcza opinii, które zawierają linki do prywatnych stron www, zawierających dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe, zawierających uwagi na temat sklepu Asport.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje poradnik.
Inne poradniki