Bezpieczeństwo Płatności Dostawa O sklepie Pomoc Kontakt
KOSZYK Ilość produktów: 0
Wartość: 0,00
Twoje konto
Jesteś tutaj: Asport-Junior.pl » Poradniki » Jakie okulary pływackie dla dziecka wybrać?

Jakie okulary pływackie dla dziecka wybrać?

Jakie okulary pływackie dla dziecka wybrać?

Użytkowanie okularków pływackich w znaczący sposób podnosi komfort pływania. Dzieci bardzo nie lubią, kiedy woda przedostaje im się do oczu. Zwykle w takich sytuacjach niechętnie korzystają z atrakcji, jakie niesie za sobą pobyt na basenie. Nauka pływania również idzie im wtedy dużo trudniej. Aby zapewnić dziecku doskonały komfort widzenia w wodzie, należy wyposażyć je w odpowiednie okularki pływackie dla dzieci. W sklepach znajdziemy produkty różnego rodzaju.

 

Rodzaje okularków pływackich dla dzieci

okularki klasyczne

Najprostszy model okularków. Zazwyczaj posiadają one albo regulowany nosek albo nosek w jednym, stałym rozmiarze. Wyregulować nie da się natomiast gumki zaczepianej za głową. Okularki takie należy dobierać ściśle pod rozmiar głowy i kształtu twarzy dziecka. Szybki w takich modelach zazwyczaj są przeźroczyste. Takie okularki to doskonały wybór dla mniejszych dzieci, dla których pobyt w basenie dmuchanym czy tradycyjnym to głównie czas spędzony na zabawie. Okularki te posiadają bowiem żywe kolory, a niekiedy charakteryzują się również sympatycznymi dziecięcymi nadrukami

okularki z wymiennym noskiem

Taki model okularków jest doskonały dla starszych dzieci. Dzięki wymiennym noskom dziecko będzie mogło dostosować okularki do zmieniającego się kształtu swojej twarzy. Model ten zazwyczaj posiada również regulację w obrębie paska. Takie okularki są więc inwestycją na kilka sezonów. Ponadto, szkła w tych okularkach mogą przyjmować różną barwę. Oznacza to, że z łatwością dopasujemy je do różnych aktywności związanych z wodą.

maska nurkowa

Charakterystyczną cechą maski jest to, że oprócz oczu osłania ona również sporą część twarzy. Maska jest dużo większa i wygodniejsza niż tradycyjne okulary. Lepiej również przylega do głowy dziecka. To doskonały produkt dla dzieci, które uwielbiają nurkować i oglądać podwodny świat. Znakomicie sprawdzi się więc nad morzem lub nad jeziorem. Maski nurkowe dla dzieci można również użytkować na basenie, jednakże w takich przypadkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się okularki.

Budowa okularków pływackich

szkła – zapewniają one dziecku doskonałą widoczność podczas pływania. Szkła bezbarwne doskonale sprawdzą się na krytej pływalni. Przyciemniane szybki są natomiast o wiele bardziej uniwersalne. Dzięki nim słońce nas nie oślepia, dlatego okularków takich można używać zarówno na zamkniętym basenie, jak i na otwartych kąpieliskach.

rodzaj paska – paski najczęściej wykonane są z gumy lub silikonu. Dzięki temu doskonale się naciągają i dopasowują do kształtu głowy. Pasek w okularach może przyjmować dwie formy. Zazwyczaj jest on albo pojedynczy albo podwójny. Pasek podwójny jest jednak o wiele wygodniejszy i zapewnia lepsze trzymanie okularków.

nosek – okulary posiadające nieregulowany nosek są dużo bardziej wytrzymałe od innych modeli i lepiej przylegają do twarzy. Jeżeli jednak nasze dziecko nie może znaleźć okularów odpowiednich dla siebie, musimy sięgnąć po produkt wyposażony w wymienny lub regulowany nosek. Dzięki temu z łatwością dopasujemy okularki do wielkości nosa oraz rozstawu oczu naszego dziecka.

regulacja wielkości – każdy pasek do okularów pływackich wyposażony jest w elementy regulacyjne. Dzięki nim dostosujemy rozmiar paska do obwodu głowy naszego dziecka. Właściwa regulacja sprawia, że okularki nie będą spadały podczas pływania.

typ uszczelki – najlepszym rozwiązaniem są silikonowe uszczelki wyłożone dodatkową warstwą pianki. Dzięki nim okularki doskonale przylegają do twarzy i nie przepuszczają wody. Piankowa warstwa chroni natomiast skórę przed podrażnieniami i jest całkowicie bezpieczna dla dziecka.

 

Właściwości okularków pływackich

powierzchnia anti-fog - ta technologia w okularkach praktycznie jest już standardem. Jej zastosowanie sprawia, że szybki w okularach nie pokrywają się parą, która znacznie utrudnia widzenie podczas pływania.

lustrzana powłoka – zabezpiecza przed powstawaniem refleksów świetlnych mogących podrażniać oczy dziecka. Zbyt duża dawka światła przechodząca przez okularki może bowiem powodować ból głowy i pogorszenie się samopoczucia naszej pociechy.

filtr UV – filtry są bardzo potrzebne, jeśli nasze dziecko korzysta z okularków również na otwartych kąpieliskach. Gwarantują one odpowiednią ochronę oczu i zapobiegają przenikaniu promieniowania UVA i UVB.

korekcja – jeśli nasze dziecko ma wadę wzroku, możemy wybrać dla niego okularki posiadające korekcję. Szkła w takich okularkach dobierane są indywidualnie.

 

Dopasowanie okularków pływackich

Aby sprawdzić czy okularki, które wybraliśmy dla naszego dziecka rzeczywiście są odpowiednie, należy przyłożyć je do oczu bez zaczepiania paska o tył głowy. Jeśli okularki „przyssają” się, wydadzą charakterystyczny dźwięk i przez chwilę nie będą się odklejać, oznacza to że ich kształt jest właściwy dla naszego dziecka.

DODAJ
Obsługa sklepu internetowego Asport.pl zastrzega sobie prawo do nie umieszczenia całości lub części opinii. W szczególności nie zostaną umieszczone opinie zawierające wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.); obrażające osoby, narodowości, religie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego); zawierające informacje nie sprawdzone lub obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego). Ponadto Asport.pl nie zamieszcza opinii, które zawierają linki do prywatnych stron www, zawierających dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe, zawierających uwagi na temat sklepu Asport.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje poradnik.
Polecamy produkty
Zobacz wszystkie produkty
Inne poradniki