Bezpieczeństwo Płatności Dostawa O sklepie Pomoc Kontakt
KOSZYK Ilość produktów: 0
Wartość: 0,00
Twoje konto
Jesteś tutaj: Asport-Junior.pl » Poradniki » Jaki strój kąpielowy dla dziecka wybrać?

Jaki strój kąpielowy dla dziecka wybrać?

Jaki strój kąpielowy dla dziecka wybrać?

Niewątpliwie naturalnym środowiskiem najmłodszych dzieci jest woda. Dlaczego? ponieważ podczas życia prenatalnego dorastają w jej otoczeniu. W czasie ciąży niemowlę znajduje się w wodach owodniowych, które amortyzują wstrząsy. Dodatkowo dziecko mniej więcej do ósmego miesiąca życia zachowuje odruch, powstrzymujący je od otwierania ust w wodzie, dlatego wizyta na pływalni nie powinna sprawić dziecku większych problemów.

 

Pianki dla dzieci - idealne dla maluchów!

Podczas pierwszej wizyty na basenie z maluchem, rodzice powinni pamiętać o kilku ważnych zasadach. Bardzo istotny jest wybór choćby stroju kąpielowego. Nie tylko zabezpiecza i chroni wrażliwe części ciała dziecka, ale także zapobiega wychładzaniu się organizmu. Przy jego zakupie powinniśmy się kierować jakością i zastosowanym materiałem. Współcześnie bardzo popularnym rozwiązaniem są pianki. Zarówno dla niemowląt jak i starszych dzieci. Ich główną zaletą jest to, że utrzymują ciało w stabilnej temperaturze, dlatego nawet w chłodniejsze dni można z nich korzystać na odkrytym basenie. Przeciwdziałają częstemu wśród maluchów sinieniu ust oraz chronią przed słońcem, wiatrem czy piachem.

Kupując  taki produkt można znacząco zmniejszyć ryzyko otarć, poparzeń czy zadrapań. Małe dzieci wymagają szczególnie intensywnej i regularnej opieki na każdym kroku, dlatego wybierając się z nimi na pływalnie powinno się postawić na produkty wysokiej jakości. Koszt takiej pianki w zależności od wieku pociechy wacha się w granicach od stu do dwustu złotych jednak jest to inwestycja długotrwała. Pianki można wykorzystywać ponownie w dalszym okresie czasowym przy młodszych dzieciach, ponieważ materiał i rodzaj szwów jest precyzyjnie zabezpieczony przed ścieraniem czy rozciąganiem.

 

Wiek dziecka, a typ stroju kąpielowego

Ważne jest to, aby dopasować rodzaj stroju do wieku i płci maluszka. Dla dzieci poniżej pierwszego roku życia polecane są wodoodporne lub właśnie piankowe body. Skóra tak małego dziecka musi być szczególnie chroniona, dlatego te produkty dostosowane do tej kategorii wiekowej zapewnią kompleksową ochronę niemowlaka w wodzie. Dzieci powyżej pierwszego roku życia mogą skorzystać z linii produktów obejmujących jednoczęściowe stroje kąpielowe. Kostiumy dla małych dziewczynek posiadają ciekawe kolorowe wzory i nadruki z bajek czy kreskówek. Natomiast chłopięce akcesoria posiadają inną tonację, fakturę i obrazki. Bardzo ważne jest to, aby zaznaczać płeć dziecka i otaczać go produktami, które lubi. Ma to szczególne znaczenie dlatego, że dzieci z reguły czują się lepiej w towarzystwie postaci z ulubionych filmów. Czasami nawet utożsamiają się z bohaterami dlatego taka manifestacja własnego gustu, podkreślenie oryginalności i tożsamość cudownie wpłynie na zdrowie psychiczne małego człowieka.

 

Dodatki do stroju kąpielowego

Dodatkowym niezbędnym atrybutem są pieluszki wodoodporne. Zwłaszcza gdy dziecko jest bardzo małe. Zapobiegają one nieprzyjemnym i niekomfortowym sytuacjom, a ponad to są wodoszczelne dlatego nie obcierają skóry maluszka. Nowy produkt na rynku z tego zakresu jest wykonany również z pianki co zapewnia wielokrotne wykorzystanie. Taka piankowa pieluszka zabezpieczy skórę dziecka i zapewni nieskrępowaną zabawę na basenie.

Każdy rodzić podczas wizyty na pływalni ze swoją pociechą powinien także pomyśleć o dmuchanych zabawkach zwłaszcza wtedy gdy kompleks z którego korzystamy nie udostępnia w swojej ofercie takich produktów. W sytuacji kiedy możemy skorzystać z zabawek także wskazane jest posiadanie własnych, głównie ze względu na emocjonalne postrzeganie bobasa. W momencie, kiedy posiada on atrybut ewidentnie kojarzony z basenem będzie chętniej i ciekawiej korzystał z zabawy w wodzie. Małe dzieci bardzo szybko przywiązują się do swoich ulubionych zabawek, często lubią mieć je blisko siebie, ponieważ to zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, bliskości i uczy budować relacje. Chcąc uniknąć zabierania maskotek w mokre środowisko możemy nauczyć dziecko korzystania z tych specjalnych, głównie dmuchanych tak aby nie powstawał problem z wniesieniem ich na halę basenową. Oczywiście powszechnie wiadomo, że pewnych tworzyw i materiałów nie wolno wnosić na pływalnie, a jeśli zabierzemy maluchowi możliwość spędzania czasu z ulubioną zabawką podczas kąpieli, może on czuć się niepewnie a często taka wizyta kończy się płaczem czy histerią. Odpowiedzialny rodzic chcąc przewidzieć taką sytuację już wcześniej pokaże dziecku zabawkę preferowaną na basenie i oswoi go z jej obecnością w pobliżu pociechy. Dlatego chcąc zwiększyć komfort niemowlaka czy starszego dziecka nauczy go zabierania konkretnego przedmiotu, nie stwarzając problemu ani sobie ani obsłudze pływalni.

 

Podsumowanie

W związku z tym ubranie dziecka na basen nie obejmuje tylko stroju kąpielowego, jak się pozornie wydaje. Rodzic maluszka jak i starszej pociechy musi zatroszczyć się także o inne elementy stroju pływackiego dziecka. Cała garderoba powinna uwzględniać temperaturę wody i powietrza, ponieważ niektóre materiały lepiej lub gorzej sprawdzają się w rozmaitych warunkach atmosferycznych. Jeśli chcemy maksymalnie zwiększyć ochronę swojego dziecka warto jest także wyposażyć je w różne komplety na różne okazje i pory roku. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości z różnych niezależnych od nas względów optymalnym rozwiązaniem będzie kostium piankowy. Jak już wyżej wspomniano sprawdzi się on w każdej sytuacji jednak wymaga większego nakładu finansowego. Przy założeniu szybkiego rozwoju dziecka niestety nie będzie on służył mu długo. W przypadku tak aktywnego i szybkiego wzrostu jakim objęte są dzieci do dziesiątego roku życia piankowe stroje będą kosztowne. Zaletą jest możliwość ponownego wykorzystania produktu przy młodszych pociechach. Kiedy nie mamy aż takich możliwości możemy skorzystać z klasycznej oferty proponowanej przez większość sklepów dla maluchów. Nie są to produkty niższej jakości tylko posiadają inny typ zalet.

DODAJ
Obsługa sklepu internetowego Asport.pl zastrzega sobie prawo do nie umieszczenia całości lub części opinii. W szczególności nie zostaną umieszczone opinie zawierające wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.); obrażające osoby, narodowości, religie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego); zawierające informacje nie sprawdzone lub obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego). Ponadto Asport.pl nie zamieszcza opinii, które zawierają linki do prywatnych stron www, zawierających dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe, zawierających uwagi na temat sklepu Asport.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje poradnik.
Polecamy produkty
Zobacz wszystkie produkty
Inne poradniki