Widzisz, że dziecko ma talent do sportu? Zmotywuj go do treningów!

Wielu rodziców kontaktuje się z nami każdego tygodnia, ponieważ zmagają się z tym, jak motywować swoich małych sportowców do szlifowania swoich umiejętności. Otrzymujemy wiele pytań od rodziców i trenerów sportowych, którzy widzą iż maluch ewidentnie ma talent, ale no cóż – jest dość leniwy…

Uważamy, że trenerzy i rodzice powinni zrozumieć najlepsze sposoby na motywowanie swoich dzieci – aby obudzić w nich instynkt charakteryzujący najlepszych sportowców.

Zrozumienie motywacji

Motywacja jest pragnieniem osiągnięcia celu. Sportowcy mogą być zmotywowani do różnych rzeczy – mogą np. chcieć wygrać turniej, grać jeszcze lepiej lub mogą zwyczajni być zmotywowani do tego, by poprawić swoje umiejętności.

Motywacja jest zdolnością do zaangażowania się w dążenie do celu i pójście w tą stronę – z entuzjazmem. Motywacja ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu w każdym sporcie. Wielu sportowców przypisuje swój sukces w sporcie właśnie wysokiej motywacji i chęci do dalszego zaangażowania.

Obuwie plażowe dziecięce MODEL 16B Aqua-Speed Obuwie plażowe
dziecięce MODEL 16B
Aqua-Speed
32.00 zł
Zatyczka do nosa z silikonem KERILLA biała Spokey Zatyczka do nosa z
silikonem KERILLA
biała Spokey
7.15 zł
5.23 zł
Zatyczki do uszu Aqua-Speed Zatyczki do uszu
Aqua-Speed
7.50 zł
Dmuchane koło plażowe, dziecięce 56cm DESIGNER mix kolorów Aqua-Speed Dmuchane koło
plażowe, dziecięce
56cm DESIGNER mix
kolorów Aqua-Speed
8.00 zł

Co motywuje młodych sportowców?

Pierwszym krokiem w kierunku poprawy motywacji u młodych sportowców jest wiedzieć, co ich motywuje. Musisz także zrozumieć, co powoduje, że twój maluch może stracić swoją motywację i chce rzucić treningi.

Dzieci, są zmotywowane przez:

  • Miłość do ćwiczeń i konkurowania

  • Nagrody, dyplomy, wyróżnienia i inne gratyfikacje

  • Podekscytowanie rywalizacją

  • Duże oczekiwania co do wyników

Zatem, aby zmotywować swoje dziecko do większego zaangażowania w sporcie, co do którego ewidentnie ma talent najważniejsze jest zauważyć, co go w tym kontekście motywuje i wykorzystać tę wiedzę w jak najlepszy możliwy sposób. Powodzenia dla malucha i dla rodziców!

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *