Sanki plastikowe – najlepszy wybór dla Twojego dziecka

Jakkolwiek popularność nart z roku na rok wzrasta, to jednak dla wielu dzieci idealnym pomysłem na zimowe szaleństwo jest jazda na sankach. Każdy z nas z pewnością pamięta te długie godziny spędzane na mozolnym wchodzeniu pod górkę dla kilku cudownych chwil podczas zjeżdżania. Sanki były, są i w dalszym ciągu będą doskonałą formą zabawy. Niemniej jednak w kwestii samego sprzętu zaszła już nie tylko ewolucja, ale nawet rewolucja. Przyjrzyjmy się zatem najnowszej propozycji, a mianowicie sankom plastikowym.

Zalety sanek plastikowych

Sanki to dosyć tania i przede wszystkim bardzo bezpieczna forma „zimowej aktywności”. Porównując je np. do nart możemy śmiało stwierdzić, że są dużo mniej “kontuzjogenne”, a także… o wiele tańsze. Koszt sprzętu narciarskiego jest nieporównywalnie wyższy, dlatego też wiele osób decyduje się na wybór sanek. Nie obciążą one domowego budżetu, a co najważniejsze dadzą dziecku mnóstwo radości i dobrej zabawy.

Sanki drewniane, metalowe czy plastikowe?

Skoro już postanowiliśmy sprawić dziecku frajdę w postaci sanek, to warto teraz zastanowić się nad decyzją odnośnie samego „sprzętu”. W tym momencie każdy rodzic staje przed wyborem pomiędzy sankami plastikowymi, a klasycznymi, wykonanymi z metalu oraz drewna. Wiele osób w obecnych czasach skłania się ku pierwszej opcji. Zastanówmy się czy słusznie. Przeanalizujmy czy i ewentualnie jakie różnice, istotne dla naszego dziecka, możemy wymienić porównując te trzy modele.

Stylistyka

Pierwszym elementem, który od razu rzuca się w oczy, jest oczywiście stylistyka. Sanki klasyczne, zbudowane na metalowym stelażu, mają dosyć standardowe formy. Nie oznacza to, że wszystkie są identyczne. Niemniej jednak bardzo łatwo zauważymy szereg cech, które czynią z poszczególnych modeli wzory bardzo do siebie zbliżone. Jak to wygląda w przypadku sanek plastikowych? Tutaj musimy się przygotować na dużą różnorodność. Sam rodzaj materiału, z którego wykonane są sanki, daje projektantom spore pole do popisu. Na rynku możemy spotkać szereg ofert prezentujących naprawdę atrakcyjne, pod względem wizualnym, modele. Niektóre przypominają nawet futurystyczne pojazdy.

Odrębną kwestią jest kolorystyka sanek. Tutaj również mamy do czynienia z bogactwem, jeśli chodzi o modele wykonane z plastiku. Oczywiście metal i drewno w sankach klasycznych również można pomalować na dowolny kolor, ale sama kolorystyka nie robi już tak dużego wrażenie. W przypadku sanek plastikowych forma i kolor doskonale komponują się ze sobą tworząc formy efektowne i jednocześnie interesujące dla dziecka. Możemy bowiem na rynku spotkać modele, które posiadają bajkowy motyw z serii “Hello Kitty”, “Toy Story”, “Shrek’a” czy “Barbie”.

Lekkość dużą przewagą!

Nie można zaprzeczyć, że sanki plastikowe są także bardziej praktyczne od ich klasycznego odpowiednika. Dlaczego? Kwestią fundamentalną jest w tym przypadku ich waga. Plastik jest o wiele lżejszy od drewna i metalu. Jakie to ma znaczenie w praktyce? Dla dziecka ogromne. Wielogodzinne harce na śniegu są wyjątkowo męczące. Jeżeli nasze dziecko będzie zmuszone co chwilę siłować się z ciężkimi sankami, aby wciągnąć je na górę, to bardzo szybko straci zapał i chęci do zabawy. Mając sanki wykonane z tworzywa sztucznego ten problem zupełnie zniknie.

Wytrzymałość

Skoro wspomnieliśmy o „lekkości” sanek plastikowych, to pierwszym pytaniem, jakie przychodzi do głowy każdego rodzica, jest kwestia wytrzymałości produktu. Ciężkie, solidnie wykonane sanki są dla nas gwarancją bezpieczeństwa. Mamy pewność, że nie rozpadną się podczas jazdy i że będą służyły nie przez jeden, a kilka sezonów. Jak jest w przypadku sanek wykonanych z tworzywa? Zupełnie podobnie! Pamiętajmy, że plastik, z którego wykonane są te produkty, to nie zwykłe tworzywo, jakie spotykamy w większości zabawek. Producenci kładą w tym przypadku ogromny nacisk na bezpieczeństwo. W związku z tym sanki muszą spełniać określone standardy również pod względem wytrzymałości. Dlatego też, kupując produkt wykonany z plastiku, możemy mieć pewność, że trwałością dorówna on klasycznym sankom. Oczywiście tylko w przypadku, kiedy zakupu dokonamy u sprawdzonego Sprzedawcy.

Bezpieczeństwo i udogodnienia

Wspominaliśmy już wcześniej o zróżnicowanej kolorystyce i formach sanek plastikowych. Warto jednak dodać, że ta różnorodność ma także znaczenie praktyczne. Kolejne modele wprowadzane na rynek mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo podczas zabawy, a także lepiej dostosowywać się do indywidualnych potrzeb i upodobań dziecka. Szereg udogodnień, jak chociażby profilowane siedzisko i oparcie oraz wygodny podstawek na nogi sprawiają, że jazda na sankach staje się czystą przyjemnością.

Które sanki wybrać? Na podstawie powyższych argumentów można śmiało stwierdzić, że na chwilę obecną lepszym rozwiązaniem jest zakup sanek wykonanych z tworzywa. Rzecz jasna klasyczne sanki w dalszym ciągu mają swój urok, jednakże bardziej praktyczne, efektowne i bezpieczne wydają się być modele wykonane z plastiku. I to na nie warto postawić w nadchodzącym sezonie zimowym.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *