Rękawiczki dziecięce – niezbędne w chłodniejszej porze roku

Gdy tylko lato odejdzie w zapomnienie, nie tylko wszelkiej maści kalendarze przypominają o tym, że czas płynie przed siebie, a wraz z nim ciepła pora roku przemienia się w tę mniej przyjemną. Bardziej namacalnym dowodem takiej kolei rzeczy jest wiatr – który stopniowo staje się coraz chłodniejszy, aż wreszcie skłania do ciągłego chowania dłoni w kieszeniach. Czasem jednak i to nie pomaga, a poza tym najmłodsi miłośnicy spacerów i aktywności na świeżym powietrzu raczej nie lubią bezczynnych, spokojnych przechadzek. Na szczęście liczne pary rękawic, przygotowane z myślą o dziecięcych rączkach, dbają o komfort i bezpieczeństwo jesiennych i zimowych zabaw.

Rękawiczki dziecięce – na każdą pogodę

Na pierwsze chłody, tak charakterystyczne dla jesiennych miesięcy, idealnie sprawdzą się pięciopalczaste rękawiczki wykonane z akrylu, wzbogacanego bardzo często o elastyczne włókna (na przykład elastan). Takie akcesoria sprawdzą się świetnie w sytuacji, gdy chłód już staje się kłopotliwy, ale nie przekreśla jeszcze planów biegania po placu zabaw, korzystania z wielu znajdujących się na nim sprzętów. Taki rodzaj rękawiczek jest często wyposażony także w antypoślizgowe wstawki, które udoskonalają praktyczność rękawic.

Rękawiczki dziecięce na zimę to już akcesoria, które chronią dłonie najmłodszych przed bardzo niskimi temperaturami i jednocześnie umożliwiają zasmakowanie w białym szaleństwie. Trudno przecież o dziecko, które nie zechce poszaleć wśród białego puchu, które oprze się pokusie ulepienia bałwana lub choćby kilku śnieżek. Dlatego dziecięce rękawiczki na zimę przybierają najczęściej postać obszernych, dwuwarstwowych łapek z poliestru. Wszystkie palce poza kciukiem kryją się w jednej, wspólnej przestrzeni, a mankiet wyposażony w elastyczną gumkę nie pozwala zimnemu powietrzu, wodzie czy śniegowi dotrzeć do delikatnej, dziecięcej skóry.

Wśród tych podstawowych modeli dziecięcych rękawiczek występują oczywiście rozmaite warianty estetyczne. Dzieci mogą wybierać spośród par ozdobionych wizerunkami bohaterów bajek i filmów, a także licznych motywów graficznych i szat kolorystycznych. Idealne rękawiczki to przecież nie tylko takie, które grzeją i pozwalają na zabawę, ale i świetnie wyglądają!

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *