Piłka do skakania – sposób na pożyteczną zabawę

Każde zdrowo rozwijające się dziecko nosi w sobie pokłady niespożytej energii, którą rodzicom niekiedy trudno okiełznać. Wystarczy jednak właściwie tę energię ukierunkować, by nie tylko znalazła sobie ujście, ale i przyczyniła się do dalszego rozwoju malucha. Dobrze jest zadbać o to, by dziecko aktywnie i mądrze spędzało czas, na przykład poprzez uczęszczanie na zajęcia ruchowe. Ale jeszcze lepiej zatroszczyć się, by także zabawy w domowym zaciszu jak najlepiej służyły maluchowi – a może tego dokonać nawet najbardziej niepozorne akcesorium, zapraszające do świetnej rozrywki.

Piłka do skakania – dla każdego!

Akcesorium, o którym tu mowa, wiele osób może kojarzyć z przestrzenią sal gimnastycznych – bo gumowa piłka rzeczywiście sprawdza się jako pomoc podczas wykonywania wielu ćwiczeń fizycznych (na przykład rehabilitacyjnych) czy relaksowania zbyt napiętych mięśni.

Skakanka sznurkowa SK 01 HMS Skakanka sznurkowa
SK 01 HMS
9.90 zł
9.00 zł
Skakanka treningowa, 275cm SK38 HMS Skakanka treningowa,
275cm SK38 HMS
19.00 zł
Skakanka treningowa, regulowana długość, 300cm CROSSFIT czarna Spokey Skakanka treningowa,
regulowana
długość, 300cm
CROSSFIT czarna
Spokey
28.59 zł
26.99 zł
Skakanka z licznikiem, wyświetlacz LCD, regulowana długość, 270cm SK46 HMS Skakanka z
licznikiem,
wyświetlacz LCD,
regulowana
długość, 270cm
SK46 HMS
31.00 zł

Oczywiście dzieci kojarzą widok piłki przede wszystkim z szaloną zabawą – i właśnie do tego są przystosowane piłki do skakania, produkowane z myślą o najmłodszych. Ich pierwszym znakiem rozpoznawczym są uchwyty, dzięki którym dziecko może utrzymać równowagę, siedząc i podskakując na piłce. Te akcesoria sporządza się ze specjalnego rodzaju gumy: by zabawka była odporna na nagłeuderzenia i gwałtowne odkształcanie. Choć jednak jest to tak zwana guma antywybuchowa, trzeba zachować ostrożność, czyli nie dopuszczać by korzystał z niej ktokolwiek większy i cięższy od dziecka, któremu piłka została sprezentowana. Producenci niektórych modeli obiecują, że piłka wytrzyma obciążenie rzędu 250 kilogramów, ale trzeba pamiętać że ciężar ciała wzrasta, gdy pozostaje ono w ruchu.

Piłka do skakania może wydawać się dość kontrowersyjną zabawką – i rzeczywiście wypada pozwalać dziecku korzystać z niej wyłącznie w obecności starszych osób. Ale zanim ustawi się tę wielką, miękką piłkę na straconej pozycji, warto uświadomić sobie, że może ona dzielnie sekundować maluchowi w jego fizycznym rozwoju. Rytmiczne podskoki, amortyzowane przez uginającą się gumę, pozwalają dziecku rozwijać siłę mięśni i gibkość ciała. Ta niewinna i tylko pozornie szalona zabawa pomoże maluchowi wypracować i udoskonalić zmysł równowagi oraz całą koordynację ruchową – a pozostawi po sobie wyłącznie wspomnienia beztrosko spędzonego czasu.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *