Niemowlę w górach? Naturalnie!

Wakacje już w pełni – czy Ty również jako rodzic maluszka w niemowlęcym zastanawiasz się czy możesz go zabrać ze sobą na górski szlak? Boisz się o przeziębienia? Przewianie? A może, że maluch będzie znudzony wciąż płakał? Koniec wątpliwości, jeśli Twój bobas ma już ukończone 2-3 miesiące możesz go wziąć ze sobą w góry, pod warunkiem że….

Niemowlę w górach? To ważne!

No właśnie – pogoda musi sprzyjać, nie można też porywać się na trudne trasy. Słoneczna pogoda i wędrówka po dolinach to super pomysł, ale jeśli warunki pogodowe są niepewne albo też trasa zbyt zaawansowana – powiedz sobie jeszcze stop.

  • Karmisz piersią? To fantastycznie, bowiem będziesz mogła nakarmić swojego maluszka na szlaku właściwie w każdej chwili. Nie musisz zatem martwić się o pokarm.

  • Dodatkowa odzież dziecięca – zawsze o niej pamiętaj, to absolutne must have, a że nie waży sporo, ani nie zajmuje dużo miejsca pamiętaj, że lepiej mieć więcej niż by niemowlak był narażony na dyskomfort.

  • Kocyk – też mile widziany, będzie niezastąpiony gdy podczas wędrówki będziecie chcieli sobie zrobić chwilę przerwy na łonie natury.

Fotelik samochodowy podstawka TIGER czarny Caretero Fotelik samochodowy
podstawka TIGER
czarny Caretero
95.00 zł
Fotelik samochodowy podstawka TIGER szary Caretero Fotelik samochodowy
podstawka TIGER
szary Caretero
95.00 zł
Wózek dziecięcy, spacerowy JOKER NEW PINK Milly Mally Wózek dziecięcy,
spacerowy JOKER NEW
PINK Milly Mally
215.00 zł
189.00 zł
Wózek dziecięcy, spacerowy, parasolka, od 6 miesięcy ALFA Caretero Wózek dziecięcy,
spacerowy,
parasolka, od 6
miesięcy ALFA
Caretero
205.00 zł

Maluszek ma już za sobą pół roku życia?

I umie siedzieć? Zamiast chusty postaw na nosidełko turystyczne. Nie zapomnij o zabawce, grzechotce by dzieciątko cały czas miało się czym zająć w bardziej nużących fragmentach wędrówki. Śpiewaj dziecku, rozmawiaj z nim, a jeśli zaśnie – ciesz się tym! Spokojny sen na świeżym powietrzu to wspaniały sposób na ukojenie maluszka i poprawę jego odporności.

A może Twój niemowlak już sam drepcze?

Przyda się nosidełko, ale od czasu do czasu – niech sobie maluszek sam pochodzi, niech poznaje kamyki, drzewka – aktywne spacerowanie to jest to! Oczywiście dziecku trzeba robić przerwy, pozwolić odpocząć – ale co ciekawe, są maluchy które potrafią przejść samodzielnie nawet kilka kilometrów. Oczywiście nie zmuszaj dziecka do tego, wszystko w miarę możliwości. Gdy dziecko jest już kilkulatkiem to tym bardziej – nie wózek, ale nóżki! Im wcześniej zaczniesz dziecko zachęcać do aktywności fizycznej i przyzwyczajać do wysiłku fizycznego – tym lepiej dla niego.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *