Niemowlę w górach? Naturalnie!

Wakacje już w pełni – czy Ty również jako rodzic maluszka w niemowlęcym zastanawiasz się czy możesz go zabrać ze sobą na górski szlak? Boisz się o przeziębienia? Przewianie? A może, że maluch będzie znudzony wciąż płakał? Koniec wątpliwości, jeśli Twój bobas ma już ukończone 2-3 miesiące możesz go wziąć ze sobą w góry, pod warunkiem że….

Niemowlę w górach? To ważne!

No właśnie – pogoda musi sprzyjać, nie można też porywać się na trudne trasy. Słoneczna pogoda i wędrówka po dolinach to super pomysł, ale jeśli warunki pogodowe są niepewne albo też trasa zbyt zaawansowana – powiedz sobie jeszcze stop.

  • Karmisz piersią? To fantastycznie, bowiem będziesz mogła nakarmić swojego maluszka na szlaku właściwie w każdej chwili. Nie musisz zatem martwić się o pokarm.

  • Dodatkowa odzież dziecięca – zawsze o niej pamiętaj, to absolutne must have, a że nie waży sporo, ani nie zajmuje dużo miejsca pamiętaj, że lepiej mieć więcej niż by niemowlak był narażony na dyskomfort.

  • Kocyk – też mile widziany, będzie niezastąpiony gdy podczas wędrówki będziecie chcieli sobie zrobić chwilę przerwy na łonie natury.

Maluszek ma już za sobą pół roku życia?

I umie siedzieć? Zamiast chusty postaw na nosidełko turystyczne. Nie zapomnij o zabawce, grzechotce by dzieciątko cały czas miało się czym zająć w bardziej nużących fragmentach wędrówki. Śpiewaj dziecku, rozmawiaj z nim, a jeśli zaśnie – ciesz się tym! Spokojny sen na świeżym powietrzu to wspaniały sposób na ukojenie maluszka i poprawę jego odporności.

A może Twój niemowlak już sam drepcze?

Przyda się nosidełko, ale od czasu do czasu – niech sobie maluszek sam pochodzi, niech poznaje kamyki, drzewka – aktywne spacerowanie to jest to! Oczywiście dziecku trzeba robić przerwy, pozwolić odpocząć – ale co ciekawe, są maluchy które potrafią przejść samodzielnie nawet kilka kilometrów. Oczywiście nie zmuszaj dziecka do tego, wszystko w miarę możliwości. Gdy dziecko jest już kilkulatkiem to tym bardziej – nie wózek, ale nóżki! Im wcześniej zaczniesz dziecko zachęcać do aktywności fizycznej i przyzwyczajać do wysiłku fizycznego – tym lepiej dla niego.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *