Leżaczek bujany – sprytny pomocnik

W ciągu pierwszego roku życia niemowlę stopniowo opanowuje kolejne umiejętności, dzięki którym mały człowiek staje się coraz bardziej świadomy swojego ciała. Nim maluszek będzie w stanie w pełni kontrolować swój układ ruchu, jest zdany na troskliwą opiekę swoich opiekunów. Ci zaś, choć oczywiście świadomi wagi swojego kluczowego obowiązku, potrzebują pewnych akcesoriów, które pomogą im przejść razem z dzieckiem przez wszystkie etapy rozwoju. Wśród takich przydatnych, bezpiecznych i pożytecznych rozwiązań można wymienić na przykład specjalne leżaczki: oferujące niemowlętom komfort, a nawet pożyteczne zajęcie.

Leżaczek bujany czyli co?

Specjalne, bujane leżaczki jakie proponuje się obecnie niemowlętom, to konstrukcje przypominające kształtem wygodnie rozłożone fotele. Takie akcesorium dedykowane jest dzieciom, które nie ukończyły jeszcze piątego miesiąca życia – co znaczy, że nie podejmują jeszcze prób przyjmowania pozycji siedzącej, bo ich ciałka są do tego zbyt słabe. Takie maluszki całe swoje dnie spędzają na leżąco – i to może się im nieraz dawać we znaki, bo rzeczywiście łatwo o nudę, gdy leży się stale w jednej pozycji.

Specjalnie skonstruowany leżaczek powoli przyzwyczaja dziecko do tego, by górna część tułowia znajdowała się nieco wyżej i pod większym kątem względem podłoża, niż nogi. Stabilny, ale giętki stelaż to zaś całą tajemnica sukcesu leżaczków dla niemowląt. Konstrukcja odpowiada bowiem na poruszenia ciała dziecka i dzięki tym bodźcom wprawia się w delikatny ruch – który dziecko kojarzy z ruchami, których doświadcza w objęciach rodziców i opiekunów.

Leżaczek bujany to zatem akcesorium, w którym można bez obaw umieścić znudzoną bezruchem pociechę. Co więcej, w zależności od tego, jaki model leżaczka się wybierze, dziecko może doświadczyć rozmaitych atrakcji. Bardziej złożone wersje takich leżaczków są bowiem wyposażone w specjalne pałąki, do których przymocowane są zabawki: najczęściej wykonane z mięciutkich materiałów, utrzymane w jaskrawych kolorach kształty.

Wówczas chwile spędzone na leżaczku stają się jeszcze bardziej produktywne, ponieważ malec koncentruje swoją uwagę na badaniu przedmiotów, które mają powoli uczyć go nowych rzeczy o otaczającym go świecie.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *