Krzesełko do karmienia – pomocnik mamy

Karmienie małego dziecka zmienia się wraz z jego wiekiem – nie tylko pod kątem jakościowym, ale także we względzie czysto praktycznym. Z czasem maluch zaczyna poprzestawać wyłącznie na posiłkach ugotowanych i podanych przez mamę – a musi nie tylko przywyknąć do smaku stałych pokarmów, ale też nauczyć się samodzielnie je przyjmować. Nauka jedzenia to jeden z ważniejszych „kursów”, jakie musi przejść małe dziecko – i przebiega w asyście licznych, przydatnych akcesoriów.

Krzesełko do karmienia, czyli symbol samodzielności

Dzieci zaczynają korzystać z krzesełek wkrótce po tym, jak należycie opanują sztukę utrzymania się w pozycji siedzącej. Nowa umiejętność otwiera na nowe możliwości, znacznie bardziej atrakcyjne od ciągłego leżenia na pleckach lub brzuszku. Krzesełko do karmienia okazuje się zaś szczególnie atrakcyjne, ponieważ jest zazwyczaj dosyć wysokie, dając dziecku możliwość obserwowania świata z nowej perspektywy.

Oczywiście podczas siedzenia w takim krzesełku wypada skupić się przede wszystkim na nauce jedzenia. Miejsce asystujące dziecku w tym ważnym zajęciu, konstruowane jest przez rozmaitych producentów rozmaicie (pod kątem estetycznym), ale z zachowaniem pewnych powtarzających się standardów. Krzesełko do karmienia jest zawsze wyposażone w specjalną tackę: na której można postawić miseczkę lub talerzyk z posiłkiem. Jednocześnie dba też o bezpieczeństwo dziecka, ponieważ skutecznie utrudnia upadek z krzesełka. Drugim powtarzającym się elementem takich dziecięcych mebelków jest specjalny podnóżek, na którym maluch może postawić stopy – to nie tylko zwiększa komfort siedzenia w wysokim krzesełku, ale też minimalizuje (zwłaszcza u bardzo małych dzieci) pojawienie się problemów z biodrami, wynikających z bezwładnego wiszenia nóżek.

Nowoczesne krzesełka służące do karmienia dbają o komfort małego użytkownika także w innych aspektach: są często regulowane (na przykład w obrębie oparcia). Pewne modele dbają też o spokój rodziców – oferując możliwość zabezpieczenia dziecka poprzez założenie mu szelek. Sporo modeli jest wyposażonych także w antypoślizgowe stopki, by krzesełko stało stabilnie na gładkiej podłodze. Wiele mam zapewne skusi się też na modele takich krzesełek, które mają zdejmowaną tapicerkę, którą łatwiej utrzymać w czystości.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *