Kojec turystyczny, czyli podróżujemy z maluchem

Wakacje to czas na odpoczynek – często taki, który można bez przeszkód spędzić w rodzinnym gronie. Właśnie dlatego letni relaks warto planować w taki sposób, by w podróży znalazło się miejsce dla każdego członka rodziny. Rodzice małych dzieci często mają obiekcje co do tego, czy mogą zabrać w dość daleką podróż swoje najmłodsze pociechy.

Najmniejsze brzdące wymagają przecież nie tylko wiele uwagi, ale też sporej ilości akcesoriów, które ułatwiają albo wręcz umożliwiają opiekę nad małą latoroślą. A pewne sprzęty, które pomagają sprawować opiekę nad dzieckiem mają zbyt duże gabaryty, by myśleć o zabraniu ich na wakacje. Na szczęście najnowsze modele akcesoriów dla dzieci udowadniają, że nowocześnie rodzice mogą pokonywać coraz więcej przeszkód.

Kojec turystyczny – jak to działa?

Każdy malec powinien na co dzień przebywać w miejscu, gdzie może zupełnie bezpiecznie się bawić. Taką strefę pozbawioną zagrożeń trzeba znaleźć także we własnym domu, bo i w nim znajduje się wiele potencjalnych pułapek dla małych rączek i ciekawskiej buzi. Dlatego właśnie rodzice, którzy nie mają możliwości, by mieć dziecko na oku przez cały czas, zostawiają je w specjalnych kojcach, czyli sprzętach nieco podobnych do łóżeczek, ale:

  • znacznie niższych i zazwyczaj kwadratowych,
  • wykonanych też z raczej miękkich materiałów.

Kojec tworzy maluchowi specyficzny plac zabaw, którego dziecko samo nie opuści. A pewność co do tego, gdzie znajduje się malec, jest znacznie bardziej istotna właśnie wówczas, gdy rodzina znajduje się w obcym miejscu. Wtedy obecność kojca byłaby prawdziwym błogosławieństwem dla rodziców martwiących się o niesfornego malucha.

Na szczęście rozterki związane z niemożliwością zabrania kojca w podróż należą już do przeszłości – ponieważ są produkowane kojce turystyczne, to znaczy takie, które można swobodnie składać, przewozić i rozkładać w dowolnym miejscu. Kojec turystyczny to konstrukcja, którą można sprawnie zmontować i zdemontować. Jego dno stanowi zazwyczaj płyta wiórowa, którą następnie przykrywa się materacem. Kojec posiada wzmocnione narożniki, na których opierają się miękkie ścianki. Tkaniny używane do konstruowania turystycznych kojców są tworzone z materiałów, które są odporne na mechaniczne uszkodzenia, a także dają się łatwo utrzymać w czystości.

Cały sprzęt waży zazwyczaj mniej niż 10 kilogramów, co czyni go sprzętem całkowicie mobilnym, który można spakować do bagażnika. Kojec turystyczny to nieskomplikowany sprzęt, który czyni możliwą, a w dalszej perspektywie również przyjemną i bezpieczną, każdą podróż rodziców i małych dzieci.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *