Jesienny biwak z dziećmi – dlaczego nie?!

Dzieci dzisiaj chcą emocji. Mo to być filmy, noc u kolegi i wiele innych rzeczy, jednak to biwakowanie z rodzicami jest tym, co zarówno dzieci i młodzież, tak jak dorośli uwielbiają. To, że skończyło się lato wcale nie musi oznaczać, że emocje i przygody namiotowe również – tym bardziej, że jesień w tym roku zapowiada się naprawdę piękna.

Dzieci zawsze są chętne do biwakowania i oczekują dużo od wyjazdów tego rodzaju. Rodzice mogą być pewni, że ich pociechy będą pielęgnować dobre wspomnienia z tych wyjazdów campingowych. Dla ułatwienia oto pięć ciekawych zabaw dla rodziców, którzy planują zabrać swoje dzieci na jesienny kemping.

1) Ognisko w środku obozu. Przygotujcie smaczne przekąski i napoje gotowe. Niech dzieci ustawią się w rzędzie, tak by mogły śpiewać i tańczyć wokół ogniska. Innym ciekawym sposobem jest to, by każdy maluch pokazał w świetle ogniska o co potrafi najbardziej – może śpiewać, tańczyć czy recytować wiersz. A rodzice później będą rozdawać prezenty dla najlepszych wykonawców.

2) Malowanki i rzeźby tworzone z papieru i ciasta mogą być świetnym źródłem rozrywki dla wielu dzieci na obozie. Oczywiście mile widziane będą prezenty i nagrody dla najlepszych prac.

3) Pływanie w pobliskim jeziorze obozu może być ekscytujące dla wielu dzieci kochających wodę. Pływanie i kąpiel w chłodnej wodzie będzie ekscytującym doświadczeniem dla większości dzieci. Alternatywnie, rejs na łodzi może być również zorganizowany dla dzieci, za niewielką opłatą. Jednak zawsze trzeb być czujnym, nigdy nie można zostawiać dzieci bez opieki.

4) Ponieważ większość ośrodków kempingowych ma warunki do jazdy na rowerze, to też może być świetnym rozwiązaniem. Jazda na rowerach pośród spokojnej i pięknej scenerii będzie to niesamowite doświadczenie dla dzieci i dorosłych. Miej przy sobie mapę i upewniaj się, że żadne dziecko nie pozostaje w tyle. Warto zaplanować wycieczkę rowerową w szczegółach i wrócić, zanim się ściemni.

5) Oglądanie natury to świetny sposób, aby kemping był niezapomniany dla dzieci. Dzisiaj większość kempingi i obszarów leśnych ma broszury lub ulotki na temat różnych gatunkach ptaków, zwierząt, owadów i roślin z danego miejsca. Te rośliny, zwierzęta i różne gatunki ptaków mogą być bardzo interesujące dla dzieci. Później mogą być organizowane konkursy, aby dowiedzieć się, które dziecko zapamiętuje najwięcej.

Następnym razem, gdy będziecie chcieli się wybrać na camping z dziećmi, wypróbujcie te proste pomysły – to wszystko będzie świetną działalnością rekreacyjna oraz okazją do tego by spędzić czas razem z całą rodziną i pogawędzić ze sobą.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *