Jak zachęcić dziecko do nauki nurkowania?

Najważniejszą rzeczą jest to, że dzieci muszą najpierw czuć się komfortowo w wodzie. Jest to świetny pomysł, aby zacząć od nurkowania w wannie w domu lub w bardzo płytkich wodach.

Nie można naciskać na swoje dzieci i zmuszać je do tego, by chciały nauczyć się nurkować, a wręcz przeciwnie, najlepiej jeśli pozwolisz dzieciom rozwijać umiejętności we własnym tempie. Jeśli są one pod presją, to prawdopodobnie będą się bać nurkowania. Nie martw się, umiejętności dziecka poprawi się same z siebie wraz z praktyką.

Praktyka niewątpliwie rozwija umiejętności nurkowania. Najlepiej, zacząć od podszkolenia swojego dziecka w spokojnej, płytkiej wodzie, gdzie dziecko jest w stanie poczuć się pewnie. Płytkie obszary są również wspaniałe do tego, by poprawić umiejętności pływackie malucha.

Opanowanie umiejętności i zaufanie do wody będzie ważnym krokiem w kierunku bezpiecznego i miłego nurkowania. Jednak to wymaga czasu. Więc musisz być cierpliwym i nie możesz naciskać dziecka. Ta umiejętność będzie doskonalona wraz z czasem i praktyką.

Następnym krokiem jest nauczyć swoje dziecko umiejętności samego wejścia pod wodę. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że twoje dziecko musi czuć się wygodnie i musi być w stanie unieść głowę nad wodą, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zapoznaj dziecko ze sprzętem do nurkowania


Uczenie dzieci nurkowania może zająć trochę czasu. Jest to tym bardziej zasadne w przypadku, gdy Twoje dzieci uczą się, w jaki sposób korzystać ze swojego sprzętu do nurkowania. Gdy Twoje dziecko jest przygotowane maska i fajka będą dla niego wyglądać bardziej przyjaźnie. Ważne, aby poinstruować dziecko co do sposobu oddychanie. Idealnie dopasowana maska pozostaje dostatecznie sucha w środku, ale czasem i tak może przypadkowo napełnić się wodą. Pokaż swojemu dziecku, w jaki sposób usunąć wodę z zalanej maski podnosząc głowę, wyciągając dolną krawędź maski do nurkowania.

Jeśli sądzisz, że twoje dziecko zyskało już pewność siebie w wodzie możesz zacząć uczyć malucha pływania pod powierzchnią. Najważniejsze jest to, by przemierzało wodę za pomocą spokojnych ruchów. W ten sposób w następne wakacje możecie mieć sporo frajdy całą rodziną!

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *