Idzie wiosna – naucz dziecko jeździć na rolkach!

Każde dziecko, powinno wiedzieć, jak jeździć na rolkach, gdyż to może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących rodzajów aktywności fizycznej, z jaką będą mieć do czynienia. Podczas zabawy mogą też nabrać pewności siebie!

Naucz dziecko, jak jeździć na rolkach, wykonując trzy proste kroki:

  • daj mu odpowiedni sprzęt,

  • naucz podstaw jazdy na rolkach,

  • korzystaj z profesjonalnych lekcji jazdy.

Jazda na rolkach jest niesamowitą zabawą, ale nawet zawodowcy upadają częściej niż myślisz. Aby zmniejszyć liczbę siniaków i zadrapań, upewnij się, że Twoje dziecko nosi kask, osłonę nadgarstka oraz ochraniacze kolan i łokci. Wysokie skarpetki są również ważne, aby Twój maluch nie dostał pęcherzy. Dzięki temu sprzętowi bezpieczeństwa będzie mniej łez i więcej radości!

Naucz podstaw

Jazda na rolkach przypomina chodzenie… z wyjątkiem kół! Nauczenie dziecka podstaw jazdy na rolkach zwiększy jego pewność siebie. Po pierwsze, pozwól dziecku ćwiczyć jazdę na rolkach po trawie lub dywanie, aż będzie w stanie utrzymać równowagę. Następnie pokaż mu, jak toczyć się w rolkach, trzymając za dłoń. Kiedy poczuje się pewnie, naucz go, aby podnosił stopy pojedynczo i stawał do przodu po przekątnej i popychał się do przodu. Wkrótce będzie jeździł samodzielnie!

Skorzystaj z profesjonalnych lekcji jazdy na rolkach

W każdym mieście są prowadzone zajęcia. Koszt ten obejmuje wypożyczenie rolek i pełną godzinę lekcji. Dzięki tej nauce Twoje dziecko z całą pewnością będzie jeździć bardziej pewnie i będzie cieszyć się jazdą bardziej. Nie jesteś pewien, czy umiejętności Twojego dziecka wystarczające? Nie martw się o to! Taka szkoła jazdy na rolkach jest otwarta dla wszystkich grup wiekowych i umiejętności. Warto z tego skorzystać!

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *