Idzie wiosna, czyli zabawy na świeżym powietrzu i nie tylko

Wiosna coraz bliżej! Warto już teraz pomyśleć o tym, jak wraz z nadejściem cieplejszych dni zorganizować dziecku czas tak, by jak najmniej czasu spędzało w domu przy komputerze. Nie musisz wydawać dużej ilości pieniędzy, żeby zorganizować przyjemne gry dla swoich dzieci. Istnieje tak wiele pomysłów, że starczy ich naprawdę na całą wiosnę, wakacje – na cały rok! Tutaj poznasz kilka z nich, z chęcią też poczytamy na temat waszych pomysłów (zostawiajcie je w komentarzach!)

Wiosna – zabawy dla sprawności fizycznej


Aktywność fizyczna jest ważna
przez całe życie, a już szczególnie w przypadku małych dzieci. Czas zabawy może tutaj posłużyć równocześnie jako świetny czas na ćwiczenia. Oznacza to, że trzeba zapewnić dzieciom jak najwięcej okazji, w których mogą rozruszać swoje mięśnie. Wybierz gry, które polegają na bieganiu, skakaniu i tak dalej. Twoje dzieci mogą w znacznym stopniu korzystać z tych rodzajów gier w każdy ciepły słoneczny dzień. Należy unikać organizowania tego typu gier w domu, gdyż wszelkie meble czy też uchwyty mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Wyścigi w workach czy też zabawy z piłką bądź hula hop – zawsze się sprawdzą.

Umiejętności psychiczne?


Jeśli nie chcesz, aby Twoje dzieci
miały nacisk jedynie na kwestię dużego wysiłku fizycznego, można też wybrać gry edukacyjne. Istnieją gry, które pomogą im poprawić koncentrację, strategię i ostrość umysłu. Możesz wybrać te rodzaje gier, jeśli nie ma wystarczającej liczby dorosłych, którzy mogliby zapewnić dozór maluchom podczas zabaw wymienionych powyżej. Przy takich grach edukacyjnych można zostawić dzieci na własną rękę. Przyda się jednak byś wcześniej dzieciom zorganizował do tego miejsce – stół albo koc piknikowy na swoim podwórku, cokolwiek co będzie bardziej odpowiednie dla gry, którą masz na myśli.


Gry planszowe i karty do gry mogą być
świetnym przykładem takich działań. Choć mogą one być również zajęciem w pomieszczeniu, można skorzystać z dobrej pogody i uczestniczyć w nich na zewnątrz. Świeże powietrze i bliskość z naturą to zawsze korzystna aura dla dzieci.

Jest to również doskonały sposób na to, by dzieci nauczyły się zauważać wartość pracy zespołowej. To pomoże maluchom nauczyć się, jak to jest być częścią zespołu. Można również zachęcić dzieci do tego, by zaangażowały się w takie sporty zespołowe jak koszykówka, piłka nożna lub baseball. Te złożone gry to świetne wprowadzenie do zasad i przepisów, które regulują rozgrywanie formalnych gier.

Dmuchana piłka plażowa SPEEDWAY 51cm Aqua-Speed Dmuchana piłka
plażowa SPEEDWAY
51cm Aqua-Speed
11.00 zł
Dmuchana piłka plażowa PRINCESS 51cm Aqua-Speed Dmuchana piłka
plażowa PRINCESS
51cm Aqua-Speed
15.00 zł
Dmuchana piłka plażowa SPIDERMAN 51cm Aqua-Speed Dmuchana piłka
plażowa SPIDERMAN
51cm Aqua-Speed
12.00 zł


Zdarza się, że pogoda nie
będzie sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Bądź gotowy na deszcz i już wcześniej przygotuj gry, które mogą zorganizowane w w domu. Jeśli jest lato i jest ciepło można wykorzystać zabawę z wodą deszczowa – wystarczy dzieci odpowiednio ubrać i uważać na śliskie powierzchnie. W takich okolicznościach zawsze są potrzebni dorośli, którzy nadzorują dzieci. Jednak nie należy organizować tego typu gier na betonie lub innej twardej powierzchni. Trawa lub gleby powierzchnie mogą być brudniejsze, ale równocześnie mogą być najbezpieczniejszym i najbardziej przyjemnym rodzajem powierzchni do zabawy.


Wreszcie, trzeba nauczyć dzieci, aby
nie przejmowały się przegraną w jakiejkolwiek grze. One nie powinny czuć się pokonane. Warto przy okazji nauczyć tego swoje dzieci. Każda okazja jest dobra do tego, by wpajać dziecku pewne ważne wartości.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *