Hulajnoga trójkołowa – dla kogo?

Hulajnoga to minimalnie skomplikowany pojazd, jakim można poruszać się po otwartym terenie. Genialna prostota jej konstrukcji polega na tym, że jest to niedługa i wąska platforma, osadzona na przynajmniej dwóch kołach, osadzonych na jej przeciwnych końcach. Gdyby na tym kończyła się jej charakterystyka, można by było wziąć ją za deskorolkę, którą wcale nie tak łatwo opanować, gdy kółka się rozpędzą.

Hulajnoga jest pod tym kątem znacznie łatwiejsza do okiełznania, ponieważ jest wyposażona w kierownicę – przymocowaną do jednego końca tej platformy. Ten nieskomplikowany w obsłudze pojazd pozwala zażyć nieco ruchu, a także udoskonalić koordynację ruchową, wraz ze zmysłem równowagi.

Hulajnoga trójkołowa, czyli początek przygody

Hulajnoga to sprzęt, na którym można jeździć przez całe życie – w wielu miastach na świecie tego rodzaju sprzęt zastępuje dorosłym środki publicznego transportu. Jednak mimo wszystko hulajnogi kojarzą się z raczej z dziećmi: zwłaszcza tymi, które niezbyt pewnie czują się podczas używania innych sportowych akcesoriów, takich jak wspomniane:

  • deskorolki,
  • wrotki,
  • rolki.

Hulajnoga trójkołowa to z kolei projekt, który zachęca do zabawy na świeżym powietrzu najmłodszych, tych, którzy nie mają jeszcze odpowiednio wyćwiczonego zmysłu równowagi. Taka hulajnoga to świetny prezent dla przedszkolaka, który podczas zabawy na dworze nie chce zostawać w tyle za niewiele starszymi kolegami.

Za trójkołową hulajnogą stoi ta sama idea, co za rowerkiem dla najmłodszych dzieci. Dwa kółeczka, umieszczone tuż pod kierownicą lub na drugim końcu platformy, umożliwiają stabilniejsze prowadzenie pojazdu. Ale to nie jedyne udogodnienie, w jakie wyposażyli hulajnogi dla najmłodszych ich producenci. Żeby mały poszukiwacz przygód mógł czuć się jeszcze bardziej komfortowo podczas każdej przejażdżki, wielu producentów umieszcza (zwłaszcza w kierownicach) części pochłaniające drgania powstające podczas jazdy.

Powszechnym rozwiązaniem jest także możliwość regulowania wysokości kierownicy – by sprzęt mógł „rosnąć” wraz z dzieckiem. Modele trójkołowe, przeznaczone dla najmłodszych, są poza tym utrzymane w żywej, radosnej kolorystyce, przez co również powinny przypaść do gustu maluchom.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *