Gimnastyka dla smyka!

Gimnastyka to fizycznie wymagający i bardzo konkurencyjny sport, który poprawia dziecięcą zwinność, równowagę,elastyczność, rytm i siłę. Gimnastyka odnosi się również do systemu rutynowych ćwiczeń stosowanych dla celów edukacyjnych i terapeutycznych. Ten rodzaj dziecięcej aktywności fizycznej wymaga elastyczności i wytrzymałości. Terapeutyczna gimnastyka z drugiej strony to fizykoterapia. Terapeutyczne podejście składa się z szeregu starannie dobranych procedur, które pomagają zmniejszyć dyskomfort w organizmie, a nawet przywrócić organizmowi pełnię sprawności.

Chłopcy i dziewczęta w wieku od 2 lat są zachęcani do nauki gimnastyki. Istnieje wiele różnych narzędzi pomocnych w gimnastyce – które są odpowiednio polecane dla różnych dzieci w zależności od ich wieku, wielkości i proporcji. Dzieci są zwykle bardzo energiczne więc na prośbę używania sprzętu do ćwiczeń reagują z wielkim ożywieniem i entuzjazmem.

Aktywność fizyczna tego rodzaju pomoże rozwinąć ciało i umysł dziecka, pomoże mu zyskać elastyczne i silne mięśnie, da mu dużą energię, a także poczucie dyscypliny i radości. Oto niektóre urządzenia dla dzieci, które mogą się przydać w zajęciach gimnastycznych dla Twojego dziecka.

Koszulka młodzieżowa, do tańca, na ćwiczenia, bokserka MAGIC biała 2skin Koszulka
młodzieżowa, do
tańca, na
ćwiczenia, bokserka
MAGIC biała 2skin
49.00 zł
29.99 zł
Bluzka dziewczęca, dziecięca, do tańca BOOM BASTIC 2skin Bluzka dziewczęca,
dziecięca, do
tańca BOOM BASTIC
2skin
69.00 zł
39.00 zł
Bluzka dziewczęca, dziecięca, do tańca BOOM BASTIC 2skin Bluzka dziewczęca,
dziecięca, do
tańca BOOM BASTIC
2skin
69.00 zł
39.00 zł
Spodnie dziecięce, dresowe, do tańca NIKI KIDS 2skin Spodnie dziecięce,
dresowe, do tańca
NIKI KIDS 2skin
65.00 zł
43.99 zł

Narzędzia gimnastyczne dla dzieci

• Maty do ćwiczeń

To podstawowe urządzenia do wewnętrznej aktywności fizycznej. Gimnastyczne maty są również często wykorzystywane do zajęć z aerobiku i treningu sztuk walki. Ten typ maty służy do absorbowania wstrząsów i nacisku spowodowanego przez potknięcia, upadki i chodzenie boso. Maty to najważniejsze urządzenia dla dzieci, ponieważ maluchy będą biegać i bawić się z rówieśnikami w trakcie zajęć, co może prowadzić do potencjalnych wypadków. Dodatkowa wyściółka zapewnia bezpieczeństwo i unikanie urazów podczas ćwiczeń.

• Równoważnia gimnastyczna

Równoważnia gimnastyczna jest kolejnym bardzo ważnym narzędziem. Badania przeprowadzone przez University of Illinois stwierdziły, że dzieci, które uprawiają gimnastykę z tym narzędziem rozwijają u siebie lepsze poczucie równowagi, niż te dzieci, które nie korzystają z tego ekwipunku.

• Drążki gimnastyczne

Poprzez ćwiczeniu na drążkach gimnastycznych dziecko rozwija elastyczne i silne mięśnie. Wysokość drążka powinna być uzależniona od wieku i umiejętności dziecka. Ale oczywiście, asekuracja osoby dorosłej jest zawsze wymagana do realizacji tych ćwiczeń.

• Kozioł

Dzięki skokom przez kozła dziecko rozwija koordynację rąk i oczu – musi biegać i zwolnić, gdy zbliża się do skoku.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *