Ferie zimowe – co robić z dziećmi, aby się nie nudziły?

Oto rzeczy, które dzieci mogą robić w domu i na zewnątrz podczas ferii zimowych. To proste, zrób to dzisiaj i nie przerywaj swoich zajęć, a kiedy usłyszysz „Jestem znudzony!” możesz szybko znaleźć coś nowego na tej liście!

-Przed lub po wprowadzeniu nowych zabawek do domu zrób kilka stosów i wybierz, co przekazać, wyrzucić lub zatrzymać.

– Idź na polowanie na „yeti” na zewnątrz.

– Zrób ozdoby w domu.

– Zrób karmniki dla swoich drzew na zewnątrz.

– Zróbcie festiwal książek.

-Idźcie na wędrówkę.

-Zamień swój pokój zabaw w sklep spożywczy, sklep z zabawkami lub kawiarnię.

– Pobawcie się w chowanego.

– Zrób bałwana na zewnątrz.

-Zrób bałwana w środku.

-Zrób mural.

Chodzi o niemowlę?

Ustaw dziecko na wysokim krześle lub w innym miejscu, w którym możesz bezpiecznie zrobić bałagan i cieszyć się eksploracją zmysłów. Niech bawi się mąką i mąką kukurydzianą. Porozmawiaj z nim o tym, jak miękka jest mąka i jak gruba jest mąka kukurydziana. Następnie dodaj trochę wody do mieszanki. Niech mąka zrobi się niechlujna! Następnie dodaj kroplę barwnika spożywczego, aby zobaczyć, co będzie dalej! Oczywiście potem trzeba posprzątać, ale to kolejne miejsce na zabawę w domu.

Wanny nie muszą być tylko do nudnych starych kąpieli. Wymieszaj wodę z bąbelkami w wannie i weź ze sobą butelkę bąbelków, aby stworzyć magiczny pokój z bąbelkami dla Ciebie i dziecka. Jeśli nie masz ochoty na bąbelki, załóż kostiumy kąpielowe i zabierz ze sobą kilka zabawek. Udawaj, że jest sierpień, jesteście na plaży pełnej słońca. Dla dodatkowej zabawy, jeśli twoje dziecko jest wystarczająco duże, zdobądź trochę piasku księżycowego i zbudujcie wspólnie zamek.

Jeśli nie możesz spędzić kolejnej minuty w domu, spakuj dziecko i idź do centrum handlowego. Nie musisz nic kupować, aby cieszyć się czasem w centrum handlowym. Odkrywaj zabytki i dźwięki, spaceruj, a nawet spędzaj trochę czasu na placu zabaw, jeśli twoje centrum handlowe je oferuje. Pamiętaj tylko, aby zabrać ze sobą środek do dezynfekcji rąk i omijać każdego, kto kaszle bądź ma katar.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *