Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na lekcje tańca?

Większość rodziców chce wszystkiego, co najlepsze dla swojego dziecka i dlatego większość rodziców pragnie też zapisać swojego malucha na lekcje tańca. Jednakże, istnieje wiele rzeczy, które warto wiedzieć na ten temat, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Czym właściwie są lekcje tańca dla dzieci?

Takie taneczne zajęcia są dobrym sposobem na to, by dziecko mogło równocześnie dobrze się bawić i mieć dawkę aktywności fizycznej. To jest korzystne dla zdrowia rozwiązanie, w ramach którego równocześnie Twoje dziecko nauczy się podstawowych dyscyplin i społecznych zachowań. Lekcje tańca dla dzieci są oferowane w szerokim wyborze wielu szkół i studiów tanecznych w lokalnych obszarach, zarówno małych jak i dużych miastach. W większości przypadków dzieci tańczą tam po prostu dla zabawy i ćwiczeń. Te kursy tańca to różnorodne style i kategorie wiekowe, dlatego na pewno bez problemu znajdziesz te, które są najbardziej odpowiednie dla Twoich dzieci. Możesz zapisać na lekcje baletu klasycznego, salsy, hip hopu, jazzu, tańca nowoczesnego i wiele, wiele więcej.

Co należy wiedzieć przed zapisaniem dziecka?

Jeżeli jesteś rodzicem, który planuje zapisać dziecko na lekcje tańca wiedz, że istnieje kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

Po pierwsze, należy przejść i sprawdzić studio tańca dla bezpieczeństwa i ochrony. Jeśli studio tańca stawia ograniczenie wielkości klasy, oznacza to dobrze, bo im mniej uczniów w grupie, tym szybsze uczenie się i więcej zabawy! Niektóre zajęcia taneczne, które są mniej kosztowne, często mają zbyt wielu uczniów w klasie. Ilość dzieci na kursie tańca dla dzieci od 3 do 9 lat powinna być ograniczone tylko od 8 do 10 młodych tancerzy.

Personel tj. instruktorzy powinni być zawsze dostępni i kontaktowi. Sama szkoła tańca powinna mieć stronę internetową, na której będziesz mógł z łatwością znaleźć aktualności i inne informacje, jakie musisz znać, takie jak plany zajęć, terminy i recitale.

Ponadto, również pamiętaj, by sprawdzić jaki rodzaj podłogi jest używany na sali tanecznej. Beton nie sprawdzi się jako dobry parkiet do tańca. Poszukaj sali o miękkim parkiecie.

Koszulka młodzieżowa, do tańca, na ćwiczenia, bokserka MAGIC biała 2skin Koszulka
młodzieżowa, do
tańca, na
ćwiczenia, bokserka
MAGIC biała 2skin
49.00 zł
29.99 zł
Bluzka dziewczęca, dziecięca, do tańca BOOM BASTIC 2skin Bluzka dziewczęca,
dziecięca, do
tańca BOOM BASTIC
2skin
69.00 zł
39.00 zł
Bluzka dziewczęca, dziecięca, do tańca BOOM BASTIC 2skin Bluzka dziewczęca,
dziecięca, do
tańca BOOM BASTIC
2skin
69.00 zł
39.00 zł
Spodnie dziecięce, dresowe, do tańca NIKI KIDS 2skin Spodnie dziecięce,
dresowe, do tańca
NIKI KIDS 2skin
65.00 zł
43.99 zł

Jakie są korzyści z tego, że zapiszesz dziecko na lekcje tańca?

Istnieje wiele korzyści – kwestia większej sprawności, rozwój równowagi, możliwość odchudzenia, rozwijanie pewności siebie i budowanie umiejętności ekspresyjnych.

Taniec jest najlepszym sposobem, aby dzieci bardziej aktywne. Pod warunkiem, że są prowadzone przez dobrych instruktorów tańca, którzy dbają o to, by w klasie było miło i przyjemnie. Ponadto taniec poprawia zakres umiejętności społecznych dziecka. Większość lekcji tańca jest przeprowadzana w grupie – Twoje dziecko może wchodzić w interakcje z innymi uczniami w duchu koleżeństwa. Taniec jest jednym z wielu działań, które pomagają nam czuć się dobrze 2 naszym ciele. W rezultacie, taniec może wzmocnić u Twojego dziecka poczucie własnej wartości. Jak już wiadomo, ludzie, którzy tańczą dobrze (zwłaszcza ludzie, którzy chodzili na zajęcia taneczne w dzieciństwie), zwykle mają dobre poczucie własnej wartości. Dzieci potrzebują aktywności fizycznej i taniec pomaga powodować uwalnianie hormonów “szczęścia” – endorfin.

Zajęcia taneczne dla dzieci są doskonałym sposobem na to, by dziecko mogło też nauczyć się samodyscypliny i po prostu mieć dużo zabawy! Poniżej korzyści wynikające z wyboru konkretnego stylu tańca.

Twórczy Ruch – Ten rodzaj tańca skupia się na rozwijaniu ruchu poprzez dźwięk i rytm muzyki. Dzieci uczą się podstawowych kroków, które są typowe dla jazzu i baletu, a nawet używają rekwizytów, takich jak szaliki i obręcze do tańca – by wszystko było bardziej kreatywne i zabawne. Ogólny wiek tutaj to od 2,5-4 lat.

Balet – Dzieci będą uczyć się podstaw ponadczasowego gatunku tańca i podstaw technicznych związanych z tego typu wykonywaniem klasycznego baletu. Gdy dziecko bardziej poważnie będzie myślało o nauce tańca, balet jest obowiązkowym zadaniem.

Jazz – Dzięki tej samo-ekspresyjnej choreografii, jazz jest to zabawa i optymistyczna formą tańca, która jest wykonana z nienagannym poczuciem rytmu. Dzieci będą uczyć się kombinacji, które utrzymują się w rytm muzyki, tutaj też często widać tańce tematyczne.

Hip hop – Ten rodzaj gatunku tańca polega na nauce podstaw rytmu. Ten wyjątkowy rodzaj tańca łączy nie tylko hip hop, ale także jazz i pop i inne. Jest to jedna z form tańca, który nie wymaga baletu jako bazy.

Akrobatyczny taniec – Ten typ klasy tanecznej jest idealny dla dzieci, które kochają taniec i gimnastykę, jako że zasadniczo łączy w sobie obie formy. Dzieci uczą się podstawowych kroków tanecznych, podczas gdy dba się także o wprowadzenie elastyczności i sportowego rytmu w swoich ruchach. Taniec może zawierać ruchy takie jak stanie na rękach, koziołki i inne.

Taniec współczesny – Uważany za jeden z najbardziej popularnych rodzajów gatunków tanecznych dziś – lekcje tańca współczesnego mogą nauczyć dzieci, jak jazz i balet przekształcić w formę wyjątkowej ekspresji ruchu i muzyki. Generalnie, maluch musi posiadać podstawową wiedzę na temat tańca, aby przejść do tańca współczesnego.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *