Dlaczego warto zaopatrzyć się w kojec turystyczny?

Zakładam, że skoro zaglądasz tutaj jesteś aktywnym rodzicem bądź też masz takie aspiracje. Osoby dbające o to, by w ich życiu nie brakowało ruchu, sportu, zdrowego odżywiania i tak dalej zwykle lubią podróżować – często zabierając w trasę niemowlaka. To właśnie dla takich rodziców kojec turystyczny to wręcz kolejne „must have” dziecięcego wyposażenia, ale oczywiście z jego zalet korzystać mogą właściwie wszyscy rodzice i ich maleństwa – dla wygody, bezpieczeństwa, spokojnego snu – bez względu na to, gdzie was poniesie! Czytajcie dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat dlaczego warto zainwestować w tego typu kojec.

Ogólnie mówiąc kojec to według Wikipedii „ogrodzenie tworzące małemu dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy.” Natomiast ten typu turystycznego jest szczególnie przydatny zawsze wtedy, gdy wybieramy się podróż z dzieckiem. Jego główną zaletą w tym kontekście jest to, że jest to produkt składany. Na rynku można spotkać kojce turystyczne wykonane z różnych materiałów, te siatkowe są zwykle najpopularniejsze – bo i najlepsze. Wiąże się to przede wszystkim z ich lekkością.

Waga i rozmiar

To dwa parametry winny zwrócić Twoją uwagę podczas decyzji zakupowej. Musisz wszakże wiedzieć, czy wybrany model będzie można bezpiecznie, wygodnie, spokojnie schować do bagażnika czy nawet walizki (bo i takie można znaleźć na rynku). Wybór jest ogromny – zarówno w sklepach online, jak i stacjonarny – stąd nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem produktu najlepszego z najlepszych, czyli takiego który idealnie odpowiada osobistym preferencjom. Dobrze jest postawić na model, który jest dodatkowo wyposażony w torbę na wymiar, to znacznie ułatwi jego transportowanie.

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając kojec turystyczny?

Bardzo ważne jest to, by kupić kojec mocny i stabilny – musi być przede wszystkim bezpieczny dla dziecka, stąd nie może być nawet najmniejszego ryzyka wywrócenia się kojca – przecież w nim będzie przebywać dziecko!

Kolejna rzecz – niezwykle mądrym wyborem jest zakup kojca wyposażonego w moskitierę. To oczywiście najlepsza ochrona dziecka przed atakiem komarów, much czy innych insektów. To zawsze się przyda, a już szczególnie jeśli kojec będzie nam towarzyszył na wakacjach. Można też zakupić kojce turystyczne z zadaszeniem – to przydaje się szczególnie jako ochrona przed słońcem.

Płozy oraz wibracje, w które często kojce turystyczne są wzbogacone to kolejna fajna funkcja, gdyż dzięki nim łatwiej będzie dziecko usypiać, zabawiać, uspokajać. To nie koniec dodatkowych funkcji! Na rynku jest ponadto pełno kojców turystycznych wyposażonych w przewijaki, pozytywki, zabawki czy też kieszenie na rożne, drobne akcesoria. Musisz rozważyć według siebie czy faktycznie zależy Ci na tych dodatkowych funkcjach – pamiętając, że każdy dodatkowy element to jakby nie patrzeć – dodatkowa waga.

Uwaga! Zastosowanie kojca turystycznego wcale nie musi się ograniczać do użytkowania go w czasie wyjazdów – bardzo dobrze także sprawdza się w domach, a szczególnie w tych o ograniczonej przestrzeni.

Przed zakupem:

  • dowiedz się/sprawdź czy wybrany kojec jest łatwy do złożenia i rozłożenia

  • zwróć uwagę na to czy wyróżnia się stabilnością

  • sprawdź wielkość i wagę kojca – najlepiej, by waga nie przekraczała 10 kg.

  • Postaw na kojec z hamulcami – dla wygody i bezpieczeństwa.

  • Upewnij się, że kupowany przez Ciebie kojec posiada odpowiednie atesty, co między innymi świadczy o tym, że nie posiadają żadnych niebezpiecznych elementów tj takich które są ostre, wystają etc.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *