Dlaczego dzieci porzucają sport? Poznaj 5 najczęstszych przyczyn.

Wcale nie trzeba namawiać dziecka do tego, by skupił się na jednym konkretnym sporcie – możesz w ten sposób go zniechęcić. Dla dzieci sport powinien być zabawą, wtedy polubią go najbardziej. Oprócz tego, że sport jest w formie zabawy i dzieci mają z niego naprawdę sporo radości, rodzice i trenerzy oraz nauczyciele w-fu powinni zachęcać dzieci do poznawania i uprawiania rożnego rodzaju sportów. Dzieci mogą grać w siatkówkę na hali jesienią, jeździć na nartach w zimie, wiosną mogą głównie jeździć na rolkach, a latem – uprawiać różne sporty wodne.

Dzięki temu dziecko rozwija i ćwiczy rożne grupy mięśniowe, nie nudzi się też szybko – co mogłoby mieć miejsce w przypadku uprawiania tego samego sportu przez cały rok.

Ale co jeszcze sprawia, że ​​dzieci decydują się porzucić sport?

1. Dziecko straciło zainteresowanie.

Po roku grania w piłkę nożną być może twój osiem-letni syn uświadomił sobie, że sport ten nie jest aż tak fascynujący, jak mu się wydawało na początku. I nic się nie dzieje, po prostu staraj się dziecko zainteresować innym sportem.

2. Dziecku brakuje zabawy.

Zabawa jest ważna dla każdego człowieka, a już najbardziej dla tych najmłodszych. Uprawianie sportu tak jak wspomnieliśmy na początku wpisu musi być dla dziecka zabawą – jeśli jest inaczej, dziecko nie będzie z entuzjazmem podchodzić do takiej czy innej aktywności fizycznej.

Gogle do pływania dziecięce panoramiczne SEAL KID 2 różowe Aqua Sphere Gogle do pływania
dziecięce
panoramiczne SEAL
KID 2 różowe Aqua
Sphere
89.00 zł
79.99 zł
Gogle do pływania dziecięce panoramiczne SEAL KID 2 transparentne Aqua Sphere Gogle do pływania
dziecięce
panoramiczne SEAL
KID 2 transparentne
Aqua Sphere
89.00 zł
79.99 zł
Gogle do pływania dziecięce ZEFIR transparentny-niebieskie Aqua-Speed Gogle do pływania
dziecięce ZEFIR
transparentny-niebieskie
Aqua-Speed
54.00 zł
Gogle do pływania dziecięce ZEFIR transparentny-różowe Aqua-Speed Gogle do pływania
dziecięce ZEFIR
transparentny-różowe
Aqua-Speed
54.00 zł

3. Dziecko jest zmęczone.

Pomyśl o sportowej karuzeli, w jaką maluch może być uwikłany.., Musi ćwiczyć kilka razy w tygodniu po szkole, musi wcześnie wstać w soboty i niedziele i grać w turniejach … może to być dla niego na dłuższą metę męczące. Trzeba to wszystko zrównoważyć, inaczej dziecko nie będzie potrafiło cieszyć się sportem, aż w końcu z niego zrezygnuje.

4.Dziecko jest pod zbytnią presją wygranej.

Zbyt duży nacisk na wygraną jest częstym powodem tego dlaczego dziecko rzuca sport, choć rzadko się o tym głośno mówi. Chociaż wierzę w wartość nauczania związaną z tym, że każdy powinien umieć wygrywać i przegrywać to jeśli trener lub rodzic zbytnio koncentruje się na tym by dziecko wygrywało za wszelką cenę to dziecko może nie wytrzymać tej presji. Musimy uczyć dzieci, że są zwycięzcami bez względu na to co pokazuje tabela wyników.

5. Dziecko chce uczestniczyć w innych działaniach.

Czasami rodzice z góry planują, że ich syn będzie wielkim koszykarzem, a córka najlepszą tenisistką i bez pytania dziecka o zdanie na siłę ukierunkowują malucha w tą stronę. A przecież dziecko, które lubi gotować, śpiewać czy też ma inne zdolności nie będzie się dobrze czuć z takim zamysłem. Poza tym trzeba pamiętać, że to że ma się muzycznie uzdolnione dziecko wcale nie oznacza, że nie będzie sportu w jego życiu. Udział w zajęciach sportowych nie powinien wykluczać uczestnictwa dziecka w innych aktywnościach.

Oczywiście, może być może nadejdzie czas że dziecko będzie musiało skupić się na konkretnym sporcie, ale nie ma potrzeby, aby go pospieszać – można w ten sposób osiągnąć wynik całkowicie odwrotny od zamierzonego.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *