Czepek na basen – ochrona i komfort pływania

Regularne pływanie niesie za sobą ogromne korzyści, to nie tylko świetna forma aktywnego wypoczynku, ale także doskonały sposób na utrzymanie  doskonałej kondycji fizycznej. Podczas pływania angażujemy i wzmacniamy wszystkie mięśnie, które kształtują się równomiernie i powoli. Aktywność związana z pływaniem jest bardzo dobrą formą dla osób, które borykają się z problemami bóli stawów, ponieważ pływanie nie wiąże się ze zbyt dużym ich obciążeniem.

Pływając regularnie stabilizujemy nasz kręgosłup, dzięki  czemu, możemy korygować jego wady. Do licznych zalet należy również korzystny wpływ na stan naszej skóry, jej ujędrnienie, oraz przyspieszenie przemiany materii, co wspomaga pozbycie się zbędnych kilogramów.

Kiedy rozpoczniemy już regularne pływanie warto posiadać odpowiedni kostium oraz podstawowe akcesoria, dzięki którym pływanie będzie bardziej komfortowe, bezpieczne i wygodne.  Baseny i kompleksy pływackie posiadają regulaminy, w których często wymagają m.in. noszenia czepków basenowych, nie jest to jednak wymóg wszystkich pływalni. Jednak, aby zabezpieczyć nasze włosy, warto nosić czepek basenowy również w miejscach, gdzie nie jest to wymagane.

Czepek dziecięcy, lateksowy, z nadrukiem ZOO LATEX CROCODILE Aqua-Speed Czepek dziecięcy,
lateksowy, z
nadrukiem ZOO LATEX
CROCODILE Aqua-Speed
10.00 zł
Czepek dziecięcy z silikonu RYBKA granatowa Spokey Czepek dziecięcy z
silikonu RYBKA
granatowa Spokey
15.40 zł
14.19 zł
Czepek dziecięcy, silikonowy BEAR Spurt Czepek dziecięcy,
silikonowy BEAR
Spurt
14.80 zł
Czepek dziecięcy, silikonowy FISH BLUE Spurt Czepek dziecięcy,
silikonowy FISH BLUE
Spurt
14.80 zł

Czepek na basen jest jednym z podstawowych elementów, w które powinniśmy się zabezpieczyć, jeśli regularnie uczęszczamy na basen. Dla wielu osób jest to nie przyjemny obowiązek, ale trzeba pamiętać, że jest to ochrona dla naszych włosów, oraz skóry głowy przed nie korzystnym działem chloru zawartego w wodzie. Używając czepka chronimy także nasze włosy przed niekorzystnym działem zanieczyszczonych substancji znajdujących się w wodzie. Dodatkowo czepek zabezpiecza nasze włosy przed wypadaniem, dzięki czemu woda w basenie pozostanie na dłużej świeższa.
Czepek na basen to również doskonała ochrona naszych włosów przed ich zamoczeniem.  Dla osób z długimi włosami to także dobra forma utrzymanie naszych włosów w jednym miejscu pełniąc funkcję gumki do włosów. Dla osób które chcą poprawić szybkość pływania, dobrze wiedzieć, że z czepkiem na głowie opór wody jest zmniejszony i głowa ma bardziej opływowy kształt.

Warto zatem wybrać odpowiedni czepek na basen, aby uniknąć niedogodności związanymi z szarpaniem włosów, problem z założeniem przez nierozciągliwy materiał. Jednym z najważniejszych elementów, na który należy zwróci uwagę podczas wyboru odpowiedniego czepka jest materiał z jakiego został użyty.

  • Czepki silikonowe –bardzo trwałe i elastyczne, łatwe do założenia, nieprzemakalne
  • Czepki lateksowe – cieńsze i trudniejsze w zakładaniu, ale pozwalają skórze głowy lepiej oddychać , nieprzemakalne
  • Czepki materiałowe – wygodniejsze w ubieraniu, przesiąkają wodą

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą czepków dla dzieci!

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *