Badminton dla dzieci– zabawa i trening w jednym!

Badminton, zwany także z polska kometką, to jedna z bardziej popularnych gier, jakie chętnie praktykuje się na świeżym powietrzu podczas letnich miesięcy. Oryginalna nazwa, która często sprawia niejakie problemy we właściwym jej wyartykułowaniu, upamiętnia brytyjską posiadłość, w której po raz pierwszy rozegrano partię tej gry. Było to w połowie XIX wieku, choć prawdopodobnie podobną taktykę ruchowej zabawy człowiek znał już wcześniej. W 1992 roku badminton stał się dyscypliną olimpijską, co podniosło jego prestiż.

Nieskomplikowana idea, a ile zabawy!

Do nieskomplikowanej gry w badmintona niezbędne są dosyć specyficzne akcesoria. Gracze wyposażeni są w specjalne rakietki: owalne, wypełnione siatką paletki, przymocowane do około półmetrowego uchwytu. Potrzebne im są one do tego by odbijać lotkę – zbudowaną z tworzywa sztucznego lub wykonaną z umiejętnie związanych piórek. Ideą gry jest to, by lotka stale znajdowała się w powietrzu: wędrując od jednego gracza do drugiego, szybując w górę po kontakcie z rakietką. Pomyliłby się jednak ten, kto nie doceniłby wartości tej przyjemnej rekreacji: wymaga ona od graczy pewnej zwinności i sprytu.

Lotki do badmintona plastikowe AIR TEC 6 szt. białe Spokey Lotki do badmintona
plastikowe AIR TEC 6
szt. białe Spokey
19.90 zł
13.50 zł

Porzucając niezobowiązującą zabawę należy się bowiem skupić na tym, by utrudnić przeciwnikowi odbicie lotki i tym samym zdobyć punkt w rozgrywce. Gra, wzbogacona o element rywalizacji, przybiera kształty sportu – jest wówczas rozgrywana na salach gimnastycznych, gdzie jakość gry nie jest zależna od kapryśnego wiatru, który często utrudnia tę zabawę na dworze. Podczas sportowej rozgrywki graczy rozdziela dodatkowo siatka.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *