8 wskazówek przez zapisaniem dziecka na lekcje boksu

Amatorski boks jest to bardzo dobry sport dla młodych ludzi nie tylko z racji tego, że jest to przyjemna forma ćwiczeń, ale również dlatego, że uczy dyscypliny. Dziecko ma też szansę poznać bezpośrednio zdrową rywalizację sportową. Ale przed umieszczeniem dziecka w klubie bokserskim dla najmłodszych przeczytaj tych kilka wskazówek, które mogą być pomocne przy jego wyborze.

1. Sprawdź średni wiek uczestników. Maluch z trzeciej klasy szkoły podstawowej nie będzie sobie dobrze radził na zajęciach, gdzie większość uczestników jest już w szóstej klasie. Sprawdź, czy istnieją oddzielne zajęcia dla młodszych dzieci i młodzieży.

2. Musisz się dowiedzieć jak najwięcej o trenerze, który będzie prowadził zajęcia. Jak długo już pracuje z dziećmi? Jakie jest jego podejście w kontaktach z uczniami, którzy mogą być nieśmiali? Jaki jest jego styl prowadzenia zajęć? Czy trener wie wszystko na temat pierwszej pomocy i resuscytacji?

3. Sprawdzenie sprzętu. Zapytaj, kiedy ostatnio były wymieniane worki bokserskie. Dowiedz się czy siłownia zapewnia rękawice bokserskie i nakrycia głowy, zapytaj, jak często są one czyszczone.

4. Sprawdź godziny zajęć – czy będą kompatybilne z Twoją pracą i harmonogramem dziecka.

5. Dowiedz się, czy sparing i zawody to pozycje opcjonalne czy wymagane. Boks polega na zdrowej wa;ce. Zapytaj co w sytuacji, gdy dziecko jest zdenerwowany po przegranym pojedynku, co trener zdecyduje się mu powiedzieć? Jakie środki zamierza podjąć aby upewnić się, że dziecko jest bezpieczne podczas uczestniczenia w zawodach?

6. Zapytaj, jakie są oczekiwania trenera względem ciebie. Czy trener potrzebuje obecności rodziców na zajęciach? A może wymaga tego od czasu do czasu? Jakiej pomocy będzie trener oczekiwał od rodziców, gdy dzieci biorą udział w zawodach bokserskich?

7. Zapytaj czy trener daje jakieś sprawozdania z postępów. W jaki sposób trener dokonuje pomiaru postępów u swoich uczniów? Jak takowy postęp, jeśli w ogóle, jest przekazywany do informacji dla rodziców?

8. Należy pamiętać o kwestii płci. Istnieje jeszcze sporo trenerów, którzy nie chcą szkolić dziewcząt. Jeżeli obie płcie są obecne na siłowni, należy sprawdzić, czy zarówno chłopcy jak i dziewczęta są traktowani jednakowo pod względem szkolenia.


Możesz mieć więcej pytań – nie wahaj się zapytać.
Przecież chodzi o to, by to wszystko było przyjemne i bezpieczne – nie inaczej!

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *