5 pytań, które powinieneś zadać zanim zapiszesz dziecko na lekcje karate

Nauka karate stała się bardziej popularna w ostatnich latach, dzieci w coraz młodszym wieku stawiają swoje pierwsze kroki w sztukach walki. Oczywiście swego czasu silny wpływ miały na to bajki z żółwiami ninja czy też serial Power Rangers, ale także przyczyniła się do tego coraz większa ilość szkół karate, które posiadają specjalistyczne programy dla małych dzieci. Dlatego właśnie lekcje karate są coraz bardziej popularne. Programy o nazwach takich jak Małe Tygrysy albo Waleczne Smoczki mają miejsce w większości szkół sztuk walki. Więc w jakim wieku dzieci powinny zacząć brać udział w takich szkoleniach? Czy Twoje dziecko jest w odpowiednim wieku, aby rozpocząć naukę tej sztuki walki? Czy Twoje dziecko jest gotowe, aby stać się kolejnym karate kid?

Lekcje karate – już od najmłodszych lat

Wydaje się, że wiek 3 i pół do czterech lat jest najmłodszym wiekiem dla dzieci, tyle muszą mieć minimalnie aby mogły być przyjęte do programu sztuk walki. To w zasadzie pokrywa się z wiekiem, w jaki dziecko może zacząć już chodzić do przedszkola i nie jest to przypadek. Więc jeśli Twoje dziecko ma około 4 lat, to on lub ona prawdopodobnie zostanie bez najmniejszego problemu przyjęty do miejscowej szkoły sztuk walki. Jednak istnieją inne czynniki, które powinny być brane tutaj pod uwagę.

1. Czy jest to pierwszy raz, gdy twoje dziecko bierze udział w grupowej aktywności? Jeśli tak jest, pamiętaj że musisz się upewnić, że maluch jest przygotowany do tego by pokonać swoją nerwowość i niechęć przed aktywnością wśród nieznanych mu rówieśników.

2. Czy zabrałeś swoje dziecko do miejscowej szkoły sztuk walki, aby mogło obejrzeć klasę? Jeśli nie, to zrób to – jest to świetna okazja do tego, by przygotować je do lekcji.

3. Czy masz realistyczne oczekiwania wobec swojego dziecka? Karate dla 4-letniego dziecka powinno skupiać się na koordynacji, koncentracji i zabawie. Nie chodzi o naukę samoobrony lub twardej dyscypliny – w tym wieku. Aspekty te będą wprowadzane stopniowo w miarę upływu czasu, ponieważ do tego dziecko będzie gotowe wraz z wiekiem.

Kimono do brazylijskiego Ju-Jitsu 160-200 cm BJJ niebieskie Adidas Kimono do
brazylijskiego
Ju-Jitsu 160-200 cm
BJJ niebieskie
Adidas
510.00 zł
389.00 zł

4. Czy Twoje dziecko potrafi skupić się na około pół godziny? Większość małych dzieci na bardzo krótki czas potrafi na czymś skupić swoją uwagę, co przeszkadza nieco w konsekwencji w nauczaniu karate maluchów w tym wieku. Instruktor musi wykorzystać serię krótkich, ale ciekawych dla dzieci 4-letnich zajęć. Pamiętaj, aby znaleźć instruktora, który korzysta z tego typu metod, dzięki czemu dziecko będzie zainteresowane tym co się dzieje przez cały czas trwania zajęć.

5. Czy dziecko potrafi wykonać jedną lub dwie instrukcje? Twoje dziecko musi być w stanie przestrzegać podstawowych wskazówek, aby mogło funkcjonować w klasie karate. Jeśli Twoje dziecko nie robi tego w domu to może być znak, że on lub ona będzie również mieć z tym problem w klasie karate. Z drugiej strony klasa karate może być idealnym miejscem, aby pomóc nauczyć się co nieco dyscypliny.

Wszystkie powyższe punkty to tylko niektóre pytania, które należy sobie zadać, kiedy myśli się o zapisaniu dzieciątka do szkoły karate. Dzięki nim można pomóc dziecku z powodzeniem wejść w tą społeczność, pełną zabawy i bardzo cennej aktywności.


Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *