Sporty zespołowe – korzyści bez liku!

Zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej może być bardzo trudne w dzisiejszych czasach, kiedy to elektroniczne gadżety magicznie magnesują dzieci do kanapy. Jednym ze sposobów, aby dzieci mimo wszystko chciały się poruszać jest to, by miały możliwość robienia tego z innymi dziećmi. Połączenie zawodów czy ćwiczeń z dawką zdrowej konkurencji to świetny przepis na to, by zaangażować  swoje dzieci w sport zespołowy. Istnieje wiele korzyści dla dzieci biorących udział w sportach zespołowych, a wśród nich m.in. aspekty:

  • społeczne,
  • fizyczne,
  • emocjonalne.

Większość dzieci dorasta wierząc, że świat kręci się wokół nich. A niektórzy rodzice uważają, że w istocie tak jest. To wspaniałe, że dzieci są w stanie poczuć się kochane jednak przychodzi moment, w którym powinny one dowiedzieć się, że istnieją także inne osoby. W sportach zespołowych, zwłaszcza gdy dzieci są małe, każdy może uczestniczyć. Dzięki temu każde dziecko, może zobaczyć, że każdy jest cennym członkiem zespołu i każdy dostaje szansę na swoją kolej. Co więcej, daje to szansę dzieciom do świętowania sukcesów razem z innymi dziećmi oraz do radości gdy coś uda się im zrobić dobrze, bo przynosi to korzyści całemu zespołowi.

Kolejny świetny powód, aby zachęcić dziecko do udziału w sportach zespołowych jest to wprowadzenie dziecka do świata dorosłych – innych poza rodzicami. Jeśli trener dziecka ma doświadczenie z dziećmi i jest pozytywnym wzorem do naśladowania, może to przynieść same korzyści.

Znacznik żółty SHINY Spokey Znacznik żółty
SHINY Spokey
17.81 zł
Skarpety, getry piłkarskie, wentylowane, oddychające MILANO SOCK green Adidas Skarpety, getry
piłkarskie,
wentylowane,
oddychające MILANO
SOCK green Adidas
22.90 zł
19.99 zł
Znacznik żółto-pomarańczowy SHINY D Spokey Znacznik
żółto-pomarańczowy
SHINY D Spokey
38.50 zł
30.37 zł
Bramka materiałowa do piłki nożnej 76x46x46 cm 1szt. Bramka materiałowa
do piłki nożnej
76x46x46 cm 1szt.
129.00 zł
99.99 zł

Aby stać się specjalistą w danym sporcie (podobnie jak w przypadku wielu rzeczy w życiu) praktyka jest koniecznością. Cierpliwość – to wielka lekcja dla dziecka biorącego udział w zajęciach sportowych. Nie można po prostu zrezygnować po 2 lub 3 wypadach na boisko. Dzieci uczą się cierpliwość – czy to powtarzając te same ćwiczenia w kółko, czy po prostu przez samo chodzenie na treningi – ich wytrwałość będzie przynosić dywidendy na dłuższą metę.

Okazją do uprawiania sportu Twojego dziecka z nich jest również świetnym sposobem na spędzenie czasu wspólnie. To daje szansę na trochę ruchu we własnym zakresie.

Niektóre umiejętności w prawdziwym życiu, jakie dzieci rozwijają podczas uczestniczenia w sportach zespołowych to:

• Praca zespołowa i współpraca
• Przywództwo
• Wyższa samoocena
• Wyznaczanie celów i ich osiąganie
• Przyjaźń
• Szacunek dla innych ludzi
• Poczucie przynależności do grupy lub zespołu
• Poprawa koordynacji ruchowej
• Wspólne doświadczenia z rówieśnikami

Ostateczna zaletą organizowanych sportów zespołowych to dla Twojego dziecka fakt, że może tam po prostu się bawić!

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *