Wiosna na wesoło! Pomysły na rodzinne zabawy.

W dzisiejszym wpisie kilka super pomysłów na to, jak zachęcić malucha od odejścia do komputera, gdy słońce świeci pięknie za oknem. Uśmiech na ustach i radość w oczach – gwarantowane!

1. Chodzi lisek koło drogi!

Któż nie zna tej zabawy! Jest to typowa wiosenna zabawa dla dziecka „chodzi lisek koło drogi”. Najlepiej, jeśli uczestniczy w niej kilka małych dzieci lub całe rodziny. Wycięte w kształcie kropli wody kawałki tektury, lub proste kształty okrągłe, które wyglądają jak kałuże na ziemi, będą fajnym dodatkiem do zabawy, na które to nie będą mogły dzieci nadepnąć podczas uciekania przed liskiem.

2. Wiosenne sadzonki.

Dlaczego nie zaangażować swojego malucha we wspólne sadzenie, warzyw czy innych roślinek?
Dziecko na pewno będzie z podekscytowaniem śledzić kiedy np. marchew zacznie kiełkować.

Czapka dziecięca, plażowa SURF-CLUB  Aqua-Speed Czapka dziecięca,
plażowa SURF-CLUB
Aqua-Speed
34.00 zł
30.00 zł

3. Chmury!

Wspólne obserwowanie chmur i wymyślenie co nam przypomina ich kształt to wspaniały pomysł na wspólną aktywność. Potem można w domu powycinać w domu z bloku różne kształty i przyozdobić nimi pokój.

4. Kwiaty z rączki!

W piękne słoneczne dni dobrze jest też pomalować wspólnie na ogrodzie czy tarasie. Np. obrysować dłoń malucha na papierze. Wyciąć kształty rąk. Używając ołówka, zrolować palce tak, że się zwijają. Zwijanie się do kształtu dłoni pionowo w pewnego rodzaju trąby / lilii stworzy ślicznego kwiatka. Pomalujcie, zróbcie to z 4-5 razy pojawi się piękny bukiet.

Miłej zabawy!

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *