Koło plażowe – pomocnik małych pływaków

Lato to czas przeżywania nowych przygód i nabywania nowych umiejętności – w przypadku dzieci oba te sformułowania są wyjątkowo prawdziwe. Wypoczynek nad wodą, czy to taką na miejskim kąpielisku, czy też w jeziorze czy morzu, ma dla małych odkrywców posmak niesamowitej atrakcji. Niektóre dzieci właśnie podczas wakacyjnej swobody po raz pierwszy styka się z wodą i czuje się zaproszone do tego, by potraktować to jako zaproszenie do zabawy, a nawet znacznie poważniejszej przygody z pływaniem. Chociaż samo pływanie nie wymaga korzystania z niezbędnych akcesoriów, to nauka tej sztuki – zdecydowanie tak.

Koło plażowe – do zabawy i nauki

Dmuchane, wykonane z wytrzymałego, ale i elastycznego tworzywa sztucznego koło, to nieodzowny i nieoceniony pomocnik, z którym nauka pływania rozpocznie się miło i przyjemnie. Może skorzystać z niego nawet trzylatek, który nie zamierza przepuścić okazji do odkrycia nowej przestrzeni do zabawy, jaką jest basen czy naturalny zbiornik wodny. Korzystanie z koła do pływania polega na tym, by założyć je sobie na biodra. Przyjmując pozycję do pływania, należy przyjąć pozycję horyzontalną, to znaczy:

  • pochylić tułów do przodu,
  • nogi odchylić do tyłu,
  • nogi unieść do góry.

Dziecko, które ma na sobie koło do pływania, zrobi to sprawnie i bez dużych obaw, ponieważ dość grube koło będzie podtrzymywać centralną część ciała. Akcesorium podpiera brzuch, ale nogom i rękom pozostawia swobodę ruchu, pozwalając tym samym na trenowanie samej techniki pływania. Oczywiście dla maluchów, które nie myślą o tym, by ćwiczyć samodzielne unoszenie się na wodzie, koło plażowe jest bardzo ważnym towarzyszem zabaw w wodzie – bo dzięki tej podporze można bez obaw przemieszczać się w wodzie. Nadmuchane akcesorium pilnuje, by ciało dziecka unosiło się na powierzchni wody.

Dmuchane koło plażowe, dziecięce 56cm DESIGNER mix kolorów Aqua-Speed Dmuchane koło
plażowe, dziecięce
56cm DESIGNER mix
kolorów Aqua-Speed
8.00 zł
7.00 zł
Dmuchane koło plażowe FLUO 51cm 3-6 lat zielone Aqua-Speed Dmuchane koło
plażowe FLUO 51cm
3-6 lat zielone
Aqua-Speed
12.00 zł
10.80 zł
Dmuchane koło plażowe FLUO 51cm 3-6 lat granatowe Aqua-Speed Dmuchane koło
plażowe FLUO 51cm
3-6 lat granatowe
Aqua-Speed
12.00 zł
10.80 zł
Dmuchane koło plażowe, dziecięce 56cm PRINCESS Dmuchane koło
plażowe, dziecięce
56cm PRINCESS
16.00 zł
14.40 zł

Wybierając koło plażowe trzeba pamiętać o tym, że to temu niepozornemu akcesorium zostanie powierzone zdrowie, a nawet życie bawiącego się w wodzie malucha. Przed zakupem należy więc dostatecznie upewnić się, że dany model koła plażowego został wykonany z mocnego tworzywa, które jest odporne na uszkodzenia. Warto wybierać te koła, których jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty (obecnie powinny to być takie, które poświadczają zgodność z normami unijnymi). Względy estetyczne, niewątpliwie istotne dla samych użytkowników kół plażowych, powinny zejść jednak na dalszy plan – ale ilość dostępnych na rynku kół do pływania dla dzieci jest tak duża, że nie znalezienie koła bezpiecznego i ładnego nie powinno być zbyt trudnym wyzwaniem.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *