Koło plażowe – pomocnik małych pływaków

Lato to czas przeżywania nowych przygód i nabywania nowych umiejętności – w przypadku dzieci oba te sformułowania są wyjątkowo prawdziwe. Wypoczynek nad wodą, czy to taką na miejskim kąpielisku, czy też w jeziorze czy morzu, ma dla małych odkrywców posmak niesamowitej atrakcji. Niektóre dzieci właśnie podczas wakacyjnej swobody po raz pierwszy styka się z wodą i czuje się zaproszone do tego, by potraktować to jako zaproszenie do zabawy, a nawet znacznie poważniejszej przygody z pływaniem. Chociaż samo pływanie nie wymaga korzystania z niezbędnych akcesoriów, to nauka tej sztuki – zdecydowanie tak.

Koło plażowe – do zabawy i nauki

Dmuchane, wykonane z wytrzymałego, ale i elastycznego tworzywa sztucznego koło, to nieodzowny i nieoceniony pomocnik, z którym nauka pływania rozpocznie się miło i przyjemnie. Może skorzystać z niego nawet trzylatek, który nie zamierza przepuścić okazji do odkrycia nowej przestrzeni do zabawy, jaką jest basen czy naturalny zbiornik wodny. Korzystanie z koła do pływania polega na tym, by założyć je sobie na biodra. Przyjmując pozycję do pływania, należy przyjąć pozycję horyzontalną, to znaczy:

  • pochylić tułów do przodu,
  • nogi odchylić do tyłu,
  • nogi unieść do góry.

Dziecko, które ma na sobie koło do pływania, zrobi to sprawnie i bez dużych obaw, ponieważ dość grube koło będzie podtrzymywać centralną część ciała. Akcesorium podpiera brzuch, ale nogom i rękom pozostawia swobodę ruchu, pozwalając tym samym na trenowanie samej techniki pływania. Oczywiście dla maluchów, które nie myślą o tym, by ćwiczyć samodzielne unoszenie się na wodzie, koło plażowe jest bardzo ważnym towarzyszem zabaw w wodzie – bo dzięki tej podporze można bez obaw przemieszczać się w wodzie. Nadmuchane akcesorium pilnuje, by ciało dziecka unosiło się na powierzchni wody.

Dmuchane koło plażowe FLUO 51cm 3-6 lat granatowe Aqua-Speed Dmuchane koło
plażowe FLUO 51cm
3-6 lat granatowe
Aqua-Speed
12.00 zł
9.50 zł
Dmuchane koło plażowe, dziecięce 64x56 cm ANIMAL HEAD 4wzory 1szt. Dmuchane koło
plażowe, dziecięce
64x56 cm ANIMAL HEAD
4wzory 1szt.
21.00 zł
12.99 zł
Dmuchane koło plażowe 76cm >8lat białe Aqua-Speed Dmuchane koło
plażowe 76cm >8lat
białe Aqua-Speed
17.00 zł
14.50 zł
Dmuchane koło plażowe 91cm FLUORESCENT zielone Dmuchane koło
plażowe 91cm
FLUORESCENT zielone
19.90 zł
14.99 zł

Wybierając koło plażowe trzeba pamiętać o tym, że to temu niepozornemu akcesorium zostanie powierzone zdrowie, a nawet życie bawiącego się w wodzie malucha. Przed zakupem należy więc dostatecznie upewnić się, że dany model koła plażowego został wykonany z mocnego tworzywa, które jest odporne na uszkodzenia. Warto wybierać te koła, których jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty (obecnie powinny to być takie, które poświadczają zgodność z normami unijnymi). Względy estetyczne, niewątpliwie istotne dla samych użytkowników kół plażowych, powinny zejść jednak na dalszy plan – ale ilość dostępnych na rynku kół do pływania dla dzieci jest tak duża, że nie znalezienie koła bezpiecznego i ładnego nie powinno być zbyt trudnym wyzwaniem.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *