Kojec turystyczny, czyli podróżujemy z maluchem

Wakacje to czas na odpoczynek – często taki, który można bez przeszkód spędzić w rodzinnym gronie. Właśnie dlatego letni relaks warto planować w taki sposób, by w podróży znalazło się miejsce dla każdego członka rodziny. Rodzice małych dzieci często mają obiekcje co do tego, czy mogą zabrać w dość daleką podróż swoje najmłodsze pociechy.

Najmniejsze brzdące wymagają przecież nie tylko wiele uwagi, ale też sporej ilości akcesoriów, które ułatwiają albo wręcz umożliwiają opiekę nad małą latoroślą. A pewne sprzęty, które pomagają sprawować opiekę nad dzieckiem mają zbyt duże gabaryty, by myśleć o zabraniu ich na wakacje. Na szczęście najnowsze modele akcesoriów dla dzieci udowadniają, że nowocześnie rodzice mogą pokonywać coraz więcej przeszkód.

Kojec turystyczny – jak to działa?

Każdy malec powinien na co dzień przebywać w miejscu, gdzie może zupełnie bezpiecznie się bawić. Taką strefę pozbawioną zagrożeń trzeba znaleźć także we własnym domu, bo i w nim znajduje się wiele potencjalnych pułapek dla małych rączek i ciekawskiej buzi. Dlatego właśnie rodzice, którzy nie mają możliwości, by mieć dziecko na oku przez cały czas, zostawiają je w specjalnych kojcach, czyli sprzętach nieco podobnych do łóżeczek, ale:

  • znacznie niższych i zazwyczaj kwadratowych,
  • wykonanych też z raczej miękkich materiałów.

Kojec tworzy maluchowi specyficzny plac zabaw, którego dziecko samo nie opuści. A pewność co do tego, gdzie znajduje się malec, jest znacznie bardziej istotna właśnie wówczas, gdy rodzina znajduje się w obcym miejscu. Wtedy obecność kojca byłaby prawdziwym błogosławieństwem dla rodziców martwiących się o niesfornego malucha.

Jeździk, pchacz dziecięcy, pojazd 3w1 HAPPY czerwony Milly Mally Jeździk, pchacz
dziecięcy, pojazd
3w1 HAPPY czerwony
Milly Mally
159.99 zł
Jeździk, pchacz dziecięcy, pojazd 3w1 HAPPY różowy Milly Mally Jeździk, pchacz
dziecięcy, pojazd
3w1 HAPPY różowy
Milly Mally
159.99 zł
145.95 zł
Jeździk, pchacz dziecięcy, pojazd 3w1 HAPPY niebieski Milly Mally Jeździk, pchacz
dziecięcy, pojazd
3w1 HAPPY niebieski
Milly Mally
159.99 zł
Chodzik dziecięcy + zabawki edukacyjne, multimedialne STEPP Toyz Chodzik dziecięcy +
zabawki edukacyjne,
multimedialne STEPP
Toyz
220.50 zł

Na szczęście rozterki związane z niemożliwością zabrania kojca w podróż należą już do przeszłości – ponieważ są produkowane kojce turystyczne, to znaczy takie, które można swobodnie składać, przewozić i rozkładać w dowolnym miejscu. Kojec turystyczny to konstrukcja, którą można sprawnie zmontować i zdemontować. Jego dno stanowi zazwyczaj płyta wiórowa, którą następnie przykrywa się materacem. Kojec posiada wzmocnione narożniki, na których opierają się miękkie ścianki. Tkaniny używane do konstruowania turystycznych kojców są tworzone z materiałów, które są odporne na mechaniczne uszkodzenia, a także dają się łatwo utrzymać w czystości.

Cały sprzęt waży zazwyczaj mniej niż 10 kilogramów, co czyni go sprzętem całkowicie mobilnym, który można spakować do bagażnika. Kojec turystyczny to nieskomplikowany sprzęt, który czyni możliwą, a w dalszej perspektywie również przyjemną i bezpieczną, każdą podróż rodziców i małych dzieci.

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *