Jak zachęcić dziecko do nauki nurkowania?

Najważniejszą rzeczą jest to, że dzieci muszą najpierw czuć się komfortowo w wodzie. Jest to świetny pomysł, aby zacząć od nurkowania w wannie w domu lub w bardzo płytkich wodach.

Nie można naciskać na swoje dzieci i zmuszać je do tego, by chciały nauczyć się nurkować, a wręcz przeciwnie, najlepiej jeśli pozwolisz dzieciom rozwijać umiejętności we własnym tempie. Jeśli są one pod presją, to prawdopodobnie będą się bać nurkowania. Nie martw się, umiejętności dziecka poprawi się same z siebie wraz z praktyką.

Praktyka niewątpliwie rozwija umiejętności nurkowania. Najlepiej, zacząć od podszkolenia swojego dziecka w spokojnej, płytkiej wodzie, gdzie dziecko jest w stanie poczuć się pewnie. Płytkie obszary są również wspaniałe do tego, by poprawić umiejętności pływackie malucha.

Maska nurkowa młodzieżowa IBIZA Aquatic Maska nurkowa
młodzieżowa IBIZA
Aquatic
86.00 zł
68.99 zł

Opanowanie umiejętności i zaufanie do wody będzie ważnym krokiem w kierunku bezpiecznego i miłego nurkowania. Jednak to wymaga czasu. Więc musisz być cierpliwym i nie możesz naciskać dziecka. Ta umiejętność będzie doskonalona wraz z czasem i praktyką.

Następnym krokiem jest nauczyć swoje dziecko umiejętności samego wejścia pod wodę. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że twoje dziecko musi czuć się wygodnie i musi być w stanie unieść głowę nad wodą, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zapoznaj dziecko ze sprzętem do nurkowania


Uczenie dzieci nurkowania może zająć trochę czasu. Jest to tym bardziej zasadne w przypadku, gdy Twoje dzieci uczą się, w jaki sposób korzystać ze swojego sprzętu do nurkowania. Gdy Twoje dziecko jest przygotowane maska i fajka będą dla niego wyglądać bardziej przyjaźnie. Ważne, aby poinstruować dziecko co do sposobu oddychanie. Idealnie dopasowana maska pozostaje dostatecznie sucha w środku, ale czasem i tak może przypadkowo napełnić się wodą. Pokaż swojemu dziecku, w jaki sposób usunąć wodę z zalanej maski podnosząc głowę, wyciągając dolną krawędź maski do nurkowania.

Jeśli sądzisz, że twoje dziecko zyskało już pewność siebie w wodzie możesz zacząć uczyć malucha pływania pod powierzchnią. Najważniejsze jest to, by przemierzało wodę za pomocą spokojnych ruchów. W ten sposób w następne wakacje możecie mieć sporo frajdy całą rodziną!

Udostępnij wpis na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *